INSPIRACE

Egger PRO Comfort – korkové pohlazení pro každý krok

Jedinečnou kombinaci vlastností laminátu a korku v sobě spojují podlahové krytiny Egger PRO Comfort. Podlaha z ní je pevná jako laminát, ale tichá, hřejivá a na dotek příjemná jako korek. Vynikající užitné vlastnosti předurčují podlahy PRO Comfort jako ideální podlahovou krytinu do ložnice, dětského pokoje, jídelny či obývacího pokoje. Vaše podlaha se stane místem her a relaxace, protože z každého interiéru pomůže vytvořit útulný domov.

I když je stejně pevná jako laminátové podlahy, díky izolační vrstvě z korku je daleko tišší. Nyní je naopak ještě robustnější, což korkovou podlahu Egger PRO Comfort řadí do zátěžové třídy 32, takže zvládne i vyšší zatížení v komerčních prostorech. Skvěle se tak hodí do míst, kde se střídá hodně lidí, ale která by přitom měla zůstat oázou, kde se budou návštěvníci cítit dobře. Může jít třeba o pokoj v hotelu, psychologickou poradnu či právní kancelář, nebo třeba kosmetické studio, či místo, kam si lidí chodí zacvičit  například jógu. I když ji budete denně uklízet, neublíží jí to.

 

Jsou teplé a příjemné na došlap

Vaše nohy budou milovat chození po podlaze bez bot. Je vybavena elastickými korkovými vrstvami s tepelně izolačními vzduchovými buňkami. Ty zachovávají teplo a zároveň navozují příjemnou domácí atmosféru. Právě korkové vrstvy rovněž spolehlivě absorbují okolní hluky a zabraňují hluku kročejovému. Co víc povzbudí rodinou relaxaci a idylku, než když ani neustále pobíhání dětí nebude znamenat nepříjemný dusot a další rušivé zvuky? Ne nadarmo se některé boty vyrábějí s korkovou podrážkou. Pružný korek pomáhá nejen chodidlům, ale i kostem a kloubům zvládat delší stání, protože je díky němu odpružena nožní klenba. Korkové podlahy jsou tak pro chůzi naboso jasně nejzdravější.

Navíc si ještě pořídíte výrobek navržený a vyrobený s respektem k životnímu prostředí, který je na 100 % bez obsahu PVC. Návrat k přírodním materiálům ale souvisí i s tím, že se nám s nimi prostě lépe žije, ať už si je vybíráme vědomě či nevědomě jako přírodní. Sebelepší plast nedodá místnosti tu správnou energii, kterou získá díky podlaze vyrobené z dřeva či korku. Dub korkový roste na jihozápadě Pyrenejského poloostrova. Přinese vám tak domů i kousek španělského či portugalského slunce. Věděli jste, že kvůli korku se stromy nemusí kácet? Stačí z nich jednou za devět let oloupat kůru a tento pozoruhodný strom si jí díky své vynikající regeneraci zase obnoví.

 

Nadčasové kolekce

Společnost Supellex – Svět podlah nabízí pět kolekcí podlah Egger Pro Comfort, které se liší nejen velikostí a šířkou lamel, ale najdete zde i velký výběr designů a odstínů dřevěných dekorů.

Podlahy Egger PRO Comfort se velmi snadno a rychle se instalují díky zámkovému zaklapávacímu systému pro korkové podlahy UNI fit! Můžete je použít i při instalaci podlahového topení

Vyberte si některý z módních dekorů dřeva, či kamene. Pravý korek nezachycuje prach, nečistoty, a dokonce ani roztoče. To jistě ocení lidé trpící alergií či astmatem. Protože povrchová vrstva není zcela hladká, ale strukturovaná, díky tomu podlahy PRO Comfort nejen skvěle vypadají, ale máte na nich i podstatně menší šanci uklouznout než na hladkých podlahách. A právě pružnost je důvodem jejich velké odolnosti proti zátěži. Po podlahách PRO Comfort vás prostě chození bude bavit.

Více na: www.supellex.cz/korkove-podlahy-egger-pro-comfort

Související příspěvky

Světlo – naše zdraví, sebevědomí a produktivita

redakce

Masivní nábytek z palisandru nebo teaku promění každý interiér v dokonalé místo

redakce

Revoluce v mytí oken

redakce