INSPIRACE

Retro je in i v bytovém designu

Retro styl je stále více oblíbený nejen v módě, ale také v interiéru. Ne že by se vracel sektorový nábytek, chemlonové koberečky nebo židle z bužírky, ale objevuje se v detailech, jakými jsou třeba vypínače a zásuvky.

Vzpomínáte, jak jste jako děti u babičky točili vypínačem a rozsvěceli a zhasínali? Zpravidla hlavně když vás nikdo neviděl, protože dospělí téhle zábavě moc nepřáli. Dnes si je do interiéru pořídit můžete znovu a točit s nimi třeba celý den. Retro totiž žije v moderním kabátě. Není tak nutné spoléhat se jen na bílou a černou a přemýšlet, jak zkombinovat vypínač se zbytkem interiéru.

Společnost OBZOR, český výrobce vypínačů, do své Retro kolekce přidala možnost si nakombinovat vypínač tak, jak potřebujete. Vybrat si můžete ze dvou základních materiálů, porcelánu a dřeva a části si nakombinovat podle sebe. Vypínače lze poskládat ze tří částí: klička (ve třech barvách a třech tvarech, krytka (dvě barvy) a rámeček (dvě barvy pro keramiku, tři pro dřevo), zásuvka má části dvě, krytku a rámeček. A pokud potřebujete více vypínačů nebo zásuvek u sebe, je možné je sloučit i do dvoj- či trojnásobného rámečku. Podle libosti a toho, kolik máte na zdi místa, lze rámeček volitelně instalovat ve vodorovné i svislé pozici.

Jestliže tak máte interiér zařízený do skandinávského stylu, který využívá dřevo a další přírodní materiály, jednoduše si vypínač vyberete se dřevěným rámečkem. Naopak pokud jste zastánci minimalismu, bude pro vás správnou volbou porcelán. Vypínače z kolekce Retro se hodí nejen do vintage a rustikálních interiérů, ale právě i do moderních loftů.

Jak by právě vašemu interiéru retro vypínače slušely, si můžete vyzkoušet v online designéru. Stačí nahrát fotku svého domova a pak zkoušet a kombinovat.

A pokud chcete kouzlo retra zažít i na vlastní oči a vypínače si prohlédnout, přijměte pozvánku na letošní DesignBlok, který se bude konat v Praze v Průmyslovém paláci ve dnech 26. – 30. října. Společnost Obzor zde na ploše P48 v Superstudiu představí nostalgický a přitom nadčasový design retro vypínačů a zásuvek. Samozřejmě si je budete moci nejen prohlédnout, ale i osahat a vyzkoušet. A připomenout si ten cvakavý zvuk z dětství, když jste otáčeli vypínačem u babičky.

Související příspěvky

Konkrétní příklad úspor financí za vytápění

redakce

Trachea opět zabodovala na veletrhu Wood-Tec, kde zároveň představila i novinky v sortimentu

redakce

Čištění a dezinfekce v mateřských školách. Tepování koberců Brno

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.