FINANCOVÁNÍ

Sazby hypoték v září mírně poklesly. Jaký bude další vývoj?

 

Pokud si chcete postavit dům nebo koupit byt, pravděpodobně se nevyhnete tomu, že si budete muset vzít hypotéku. V současné době nabízí hypoteční úvěry celá řada bank. V zásadě platí, že co banka, to jiná – méně či výhodná nabídka. Při sjednávání hypotéky je velmi důležitá úroková sazba, její výši je nutné sledovat. Jak je na tom v současné době?

 

Výše úrokové sazby pravidelně stagnuje

Z dlouhodobých výsledků vyplývá, že výše úrokové sazby plynule klesá, což je pro ty, kdo si chtějí hypotéku zařídit, velmi dobrá zpráva. Nejnižší od roku 2003 byla například úroková sazba letos v červnu, kdy se pohybovala na hranici 2,95 procenta. V srpnu se úroková sazba pohybovala na hranici 3,01 procenta a v září opět mírně klesla na 3,00 procenta. Její výše je poměrně stabilní a experti na hypoteční úvěry dodávají, že žádný větší pokles očekávat nelze. Pokud tedy o hypotéce uvažujete, není na co čekat. Experti se naopak shodují na tom, že bude zajímavé sledovat, jak banky zareagují na nový občanský zákoník. Potvrzuje to i hypoteční specialista poradenské firmy Partners Josef Uchytil.

 

 

Můžete výrazně ušetřit

I když není předpokládáno, že se výše úrokové sazby u hypoték sníží, je možné i v současné době na hypotéce výrazně ušetřit. Pokud se chystáte hypotéku uzavřít, nejlépe uděláte, pokud se obrátíte na poradce. Může to být například i poradenská společnost Partners, která ročně pomůže sjednat hypotéky ve výši 13 miliard korun. Experti z Partners vám poradí nejen s výběrem banky, ale pomohou vám také se složitým papírováním, které je nedílnou součástí vyřizování hypotečního úvěru.

 

Pokud chcete mít přehled o změnách na hypotečním trhu z první ruky, připojte se na facebook. Vše potřebné najdete zde.

 

Související příspěvky

Co dělat, když neuspěji u banky s hypotékou?

redakce

Hypoteční kalkulačka vám může výrazně pomoci!

redakce

Stavební spoření pomůže se stavbou

redakce