DŮM

Radikální úspory při vytápění domova peletami – ecoflame.cz

Rostoucí zájem o biopaliva je jedním ze znaků současné doby, jelikož jsou v nich skryty zajímavé úspory. A není žádným překvapením, že i pelety, velice účinné fytopalivo, zažívají velký růst v oblibě mnohých rodin. Nikdo se však nemůže divit, jelikož topení s peletami je nejen vysoce ekologické, ale i skutečně finančně výhodné. Oproti krbu nebo klasickým krbovým kamnům jsou krbová kamna na pelety bezprašná bez úniků kouře do místnosti.

Preferujete raději plyn či elektřinu?

Mnozí lidé nemají žádný zájem přejít na jiný druh vytápění svého obydlí. Není se čemu divit, jelikož náklady za současný zdroj vytápění – krbová kamna na pelety, také jistě nepatří mezi nízké. A to ať máme na mysli vytápění pomocí plynu či elektřiny. Není však možné zapomínat ani na náklady na topení. Zajímají-li Vás úspory pro Vaši domácnost, určitě se ještě více obeznamte s peletami a kamny na jejich spalováním. Interiérové kotle na pelety, které jsou umístěny v obývacím pokoji efektivně spalují pelety při vynikající účinnosti 97,97 % a zároveň poskytují příjemné teplo z kamen.

 

Úspory s peletami

O kolik tedy může být výhodnější výtop peletami?  Tato čísla jsou více než zajímavá. Podle zkušeností odborníků ze společnosti Ecoflame.cz se mohou úspory na výtop s peletami blížit k velice zajímavým 50% oproti plynu. A to není žádné nezanedbatelné číslo, co říkáte? A vzhledem k vysokým cenám elektřiny lze odhadnout, že i u elektřiny se úspory budou pohybovat na vyšším procentu. Majitelé krbových kamen COLA na pelety v minulých sezonách protopily i s ohřevem teplé užitkové vody:

Klasický dům                                    2,5 – 3 tuny pelet

Klasický dům zateplený                            2 tuny pelet

Nízkoenergetický dům                              1,4 tun pelet

Pasivní dům                                            750 kg  pelet

Brzká návratnost investice do peletových kamen

Již jste přemýšleli nad jinými možnostmi vytápění Vašeho domova? A přemýšleli i o možnostech výtopu, kdy se Vám investice se Vám vrátí od 3 do 7 let? Není-li Vám lhostejná ekonomická situace Vaší domácnosti, více informací o peletách naleznete na www.Ecoflame.cz , kde najdete nejen klasická krbová kamna na pelety, nebo krbová kamna na pelety s výměníkem, ale také krby na pelety i dřevo.

www.ecoflame.cz

 


Související příspěvky

Koho oslovit na výškové práce!

redakce

Z domu nesmí nikde unikat teplo

redakce

Dveře jsou důležité pro každý domov

redakce