DŮM

Potřebujete vyměnit okna? Po jakém materiálu sáhnout?

Pokud plánujete pustit se do výměny oken, postaví se před vás jedna důležitá otázka, která se týká právě materiálu. Současný trh je totiž rozmanitý a vybrat si můžete mezi hliníkem, plastem i dřevem. Velice oblíbené jsou však hliníkové a plastové varianty, protože nejsou tak náročné na údržbu jako dřevo. V následujících řádcích vám prozradíme, pro jaké provedení se rozhodnout, abyste neprohloupili.

Plastová okna jsou moderní a prozatím nejvíce rozšířená, ostatně není se čemu divit, protože jsou nenáročná na údržbu. Nicméně postupně se do popředí prodírají i hliníkové systémy.

TIP: Pokud jsou ve vašem hledáčku okna Plzeň, můžete se obrátit na společnost PGOkno s.r.o., která v daném segmentu působí dlouhá léta.

Hliníková okna vydrží celý život

V případě, že chcete investovat do trvalého řešení, hliníková okna Plzeň jsou ideální volbou. Hliník jako takový je mimořádně pevný a odolný proti korozi i vnějším vlivům. Hliníková okna vydrží celá desetiletí, přičemž se chlubí mnohem delší životností než okna plastová. Stejně tak vás nadchne lepší energetická účinnost, takže během zimních měsíců nedochází k výrazným tepelným ztrátám.

Hliník je vysoce atraktivní materiál

Váš dům je váš hrad, a proto je pochopitelné, že chcete, aby vypadal co nejlépe. Hliník je ultramoderní, nadčasový a minimalistický. Pokud plánujete obzvláště ambiciózní přístavbu či kompletní rozsáhlou rekonstrukci rodinného domu, pamatujte na to, že hliníkový systém má neuvěřitelný „wow“ efekt, kterému zkrátka plast nemůže konkurovat.

Hliník je podstatně pevnější materiál než plast, a proto jsou rámy tenčí a elegantnější, čímž je větší prosklená plochá, a tak se do interiéru dostane mnohem více přirozeného světla.

Ať už chcete mít plastová okna Plzeň, nebo se vám zamlouvají spíše okna hliníková, tak se společností PGOkno s.r.o. – specialista na okna z Plzně nepřijdete zkrátka.

.

Související příspěvky

Jak ovlivňuje tvrdá voda životnost domácích rozvodů?

redakce

Solární systémy Kropf – jako slunečnice každým dnem, otáčí se za sluncem

redakce

Vyčistěte vodu, kterou vypouštíte ze svých domů

redakce

1 komentář

Eva 11. 8. 2022 at 12:24

Díky vašemu článku budu konečně vědět po jakém materiálu sáhnout, udělali jste mi velkou radost, jen co je pravda. Kdybyste na oplátku sháněli někdy filtraci pro jezírka. Seženete tam kvalitní kusy za velmi příjemné ceny. Já musím zase valit, čeká na mě kámojda, tak zatím.

Diskuze je uzavřena.