Search

Máte zájem o zateplení? Proč se zaměřit na půdu?

I když teplé dny ještě zcela neodešly z našich běžných dnů, stále více se bude počasí ochlazovat a brzy přijdou sychravé podzimní dny a také první mrazíky. Pro majitele starších domů to však rozhodně není dobrá zpráva. Staré rodinné domy už nemají tak vysoké izolační schopnosti jako tomu čerstvě po jejich výstavbě, což se projevuje každý rok na výdajích za vytápění. Přemýšlíte i vy, že svůj dům necháte řádně zateplit, abyste snížili výdaje na vytápění? Možností tepelné izolace domu je opravdu několik. V současnosti se mezi nejoblíbenější metody řadí zateplení půd. Proč?

 

Půdou pronikne nejvíce vyprodukovaného tepla

Teplý vzduch od topení je řidší a má nižší hustotu, než vzduch studený. Jeho typickou vlastností je tedy pohyb vzhůru směrem k půdám. Tudy uniká v největším množství, tedy alespoň v situacích, že na půdě není žádná vrstva izolace, která by jej dokázala zastavit. Pokud vzduch unikne, musíte neustále produkovat nové teplo. Zateplení půd rodinných domů je tedy chytrým krokem.

20120224223638

Ušetříte až 30% a investice se rychle navrátí zpět

V porovnání se zateplením fasády či s výměnou všech oken v domácnosti je zateplení půd mnohem levnější variantou. Nemusíte investovat tolik peněz, a přece snížíte tepelné ztráty radikálním způsobem – až o 30%. Každý měsíc tak může být ušetřena částka několika set nebo tisíc korun. Na návratnost investovaných peněz nebudete čekat několik desetiletí, ale v průměru 4-6 let se vám investice na úsporách jednoznačně vrátí.

 

Foukaná minerální izolace jako nejlepší volba

Zateplení půdy lze realizovat zapomocí různých materiálů a různých technologiích jejich aplikace. Mezi materiály s opravdu nejvyšším hodnocením se v současné době řadí foukané minerální izolace. Foukaná izolace je druhem materiálu, který na půdách všech tvarů a konstrukcí vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv tepelných mostů. Možnost úniku tepla je tedy minimální. Pokud vyberete kvalitní specializovanou firmu, tak využívané materiály mohou být nesléhavé, odolné proti vlhku, plísním, škůdcům a dokonce i proti ohni. Navíc je realizace opravdu velice rychlá, přesná a bez hluku a nepořádku. O aplikaci materiálu se stará jediný pracovník na půdě, který obsluhuje aplikační hadici. Tou putuje izolační materiál hydraulicky, přímo z nákladního auta, stojícího před daným domem.

Detailní informace o zateplení pomocí foukané minerální izolace najdete na www.foukaneizolace.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *