Údržba plechové střechy je levnější než montáž plechové střechy nové
DŮM

Kolik stojí údržba plechové střechy a vyplatí se ji pravidelně provádět?

Náklady na údržbu plechové střechy se liší podle jejího typu, stáří a umístění. Dá se říct, že moderní plechové střechy se speciálními ochrannými vrstvami jsou prakticky bezúdržbové do chvíle, než z nich tyto vrstvy působením okolního prostředí odpadnou. Naproti tomu pozinkované střechy dřívějšího data výroby potřebují pravidelnou údržbu, která spočívá především v jejich nátěru.

Aby střecha na vaší nemovitosti vydržela co nejdéle v té nejlepší kondici, je potřeba jednou za čas věnovat jí trochu svého času. Provádění pravidelné údržby je z finančního hlediska jistě výhodnější než výměna krytiny, která se už nebude dát opravit.

Pravidelný nátěr prodlouží životnost střechy

Pro plechovou střechu je největším nepřítelem vlhkost a s ní související koroze. Z toho důvodu je nutné každý rok provést kontrolu střešních plechů a v případě, že narazíte na místo s odloupnutou ochrannou vrstvou, bude nezbytné přistoupit k nátěru dotčeného místa.

Někdy je ale střecha v tak špatné kondici, že vyžaduje provedení kompletního nového nátěru. V takovém případě je nutné počítat s náklady v řádech tisíců na odrezovače, brusné kartáče, smirkový papír a barvu. Přesná částka bude vždy záviset na ploše vaší střechy, která bude potřebovat obnovu.

Odstranění lišejníku a mechů

V některých situacích může dojít k nadměrnému znečištění střechy mechy a lišejníky, které nemusí zrovna dobře vypadat. V takovém případě je vhodné sehnat vysokotlaký čistič, který dovede nečistoty odstranit. Některý ze základních modelů pořídíte za cenu do dvou tisíc korun.

Pokud by však střešní plechy na vaší střeše byly v tak špatné kondici, že by se na nich vyskytovala prorezlá místa, bylo by nutné přistoupit k výměně střešního pláště. S tím by vám pomohla například společnost Blachotrapez.

Související příspěvky

Teplo a světlo jsou základem života nejen v přírodě

redakce

Trápí vás orosená okna? Čí je to vina?

redakce

Jak ochránit spotřebiče před přepětím v síti?

redakce