INSPIRACE

Výkonnou klimatizační jednotkou si i zatopíte!

Klimatizace nemá své místo jen v horkých letních dnech. Vybranými modely si i zatopíte. Topení klimatizací si dokonce získává stále více příznivců. A to z mnoha důvodů, s nimiž vás rádi seznámíme.

Poohlížíte se po finančně nenáročném a zároveň k životnímu prostředí šetrném vytápění? To najdete i ve výkonné klimatizační jednotce, jejíž součástí je výkonné tepelné čerpadlo pracující na dvousměrný provoz. V létě klimatizace prostory ochlazuje a v zimě vytápí. Nebo je alespoň temperuje.

Topení klimatizací? Proč ne?

Vytápění klimatizací má hned několik výhod. Mezi ty nejdůležitější patří pohotovost daného systému. Klimatizační jednotka začíná pracovat okamžitě po jejím zapnutí. Nezdržuje ji startování ani nahřívání systému.

Nejenom ohřátý, ale i čistý vzduch

Výsledkem však nebude jen ohřátý vzduch, ale také maximálně čistý, tedy zbavený bakterií a prachových částic. O to se postarají patřičné filtry. Vytápění klimatizací také není příliš energeticky náročné. Ve srovnání s klasickým elektrickým topením je klimatizace při stejné spotřebě až trojnásobně výkonnější!

Mobilní, nebo nástěnná?

Na výběr máte klimatizaci mobilní, nebo nástěnnou. Výhodou mobilních klimatizací je, že nevyžadují žádné stavební úpravy. Jediným úkolem, který budete muset vyřešit, je odvod vzduchu z místnosti. Nevýhodou mobilních klimatizací ale bývá jejich nižší výkon.

Klimatizace s vysokým výkonem? Jedině nástěnná!

Toužíte-li po klimatizaci s vyšším výkonem, zvolte klimatizaci nástěnnou. Ta se skládá z vnější a vnitřní jednotky. Zvolíte-li variantu multisplit, postará se vám o chlazení a topení několik vnitřních jednotek. Konkrétní model volte s přihlédnutím k funkcím klimatizace a její energetické náročnosti.

Jakou značku?

Designově unikátní jsou například klimatizace Samsung. Cenově dostupné jsou kupodivu klimatizace Panasonic. Velké oblibě mezi uživateli se však těší i klimatizace Daikin. Konkrétní model doporučujeme vybírat po konzultaci s odborníkem.

Související příspěvky

Hledáte správnou investici pro bytový dům? Poradíme vám!

redakce

Vybavení obývacího pokoje: Co všechno je třeba si promyslet?

redakce

Velká vánoční soutěž na e-shopu Matějovský

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.