DŮM

Jaké osvětlení vybrat do garáže?

Trávíte v garáži mnoho času vyráběním, uklízením nebo dalšími kutilskými činnostmi? Pak byste na vaši práci měli rozhodně dobře vidět. Jenže jaké je to správné svítidlo do garáže, které dokáže skvěle osvítit celou místnost? To se dozvíte v dnešním článku!

 

Garážová vrata a osvětlení

Při zařizování garáže je důležité nejen vyřešení úložných prostor, pevná podlaha, vhodná izolace nebo hezká posuvná či rolovací garážová vrata, je také nutné vědět kam a jaká do ní umístit světla. Jestliže máte v garáži sekční garážová vrata, bude výhodné osvětlení umístit na boční stranu garáže. Nástěnná svítidla jsou praktická také z hlediska osvětlení při příjezdu auta do garáže. V případě stropního světla bude dobře osvětlena střecha auta, avšak prostor okolo auta včetně kufru bude zastíněn. Umístit jej však můžete například vedle pohonu vrat či brány tak, aby došlo také k osvětlení zbývajících ploch. U výběru nástěnných světel do garáže se nedržte žádných módních trendů, ale vybírejte dle praktičnosti a kvality osvětlení celé místnosti.

Svítidla v garáži musí mít zvýšený stupeň ochrany IP krytí. Vhodná je IP 44, která značí, že je svítidlo ochráněno proti vodě a vniknutí pevných cizích těles o průměru 1 a více milimetrů. Pokud byste rádi ochránili svítidlo i před prachem, první číslo IP musí být 5 nebo 6. V garáži často můžeme přenášet vysoké předměty, proto vybírejte svítidlo s ochrannou mříží. Při výběru osvětlení také nezapomeňte na ta, které patří před garážová vrata nebo okolo nich, která budou působit i jako dekorační prvek domu. Osvítit pak můžete i příjezdovou cestu nebo prostor u vjezdové křídlové či posuvné brány.

 

Druhy osvětlení

Z druhů osvětlení jsou do garáže nejvhodnější zářivková svítidla. Ta poskytují příjemné rozptýlené světlo a jsou úsporná. Velké garáže si také žádají hned několik světel, aby byl prostor dobře osvícen. Speciálně záležet si dejte u světla k pracovnímu stolu v garáži nebo v dílně. Použít můžete opět zářivky, které umístěte tak, abyste si na práci nestínily. Pokud děláte precizní a detailní činnost, přisviťte si ještě další stolní lampou.

Při výběru osvětlení do vaší garáže vždy zvažujte veškeré výše uvedené faktory tak, aby vám byla práce vždy příjemná a vy tak mohli dělat to, co vás baví.

Související příspěvky

Elegance krytiny může spočívat v její jednoduchosti

redakce

Na co nezapomenout při stavbě pergoly

redakce

Dřevěné třívrstvé podlahy Boen Designwood, stálice v novém kabátě

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.