DŮM

Střešní okna ROTO do každého podkroví!

Máte dům, jehož součástí je podkroví? Oblíbenou část bydlení pod střechou preferuje stále více lidí. Za prvé využije plochu pod střechou, za druhé vyjde levněji, než kdybyste měli přistavět v přízemí. A plocha navíc se vždycky hodí.

Pakliže už jste se pro podkroví rozhodli, čeká vás otázka, jak řešit prosvětlení, neboli přívod denního světla. Někteří vsází na takzvané vikýře, do nichž se dá zabudovat klasické okno. Musíme však upozornit, že tato varianta je nejenže dražší, ale hlavně představuje spoustu úžlabí, kde je riziko zatečení dešťové vody.

Dokonalá jednoduchost

Sebelepší pokrývač a klempíř vám řekne, že tato technika má k dokonalosti daleko a z hlediska reklamací je téměř 100% jistota, že nebudete spokojeni. Nejlepším řešením jsou střešní okna, která se instalují přímo střešní konstrukce a opláštění. Z hlediska funkčnosti jsou neoddiskutovatelně lepší, než zmíněné vikýře s úžlabím.

Střešní okno je jednoduché a přitom dokonalé. Šikovný řemeslník ho instaluje přesně tam, kam potřebuje a nemusí k tomu dělat žádné velké zásahy do krovu a krytiny střechy. K dispozici je několik typů střešních oken podle způsobu otevírání. Mezi nejčastěji pořizované patří okna ROTO kyvná.

Vyberte si z několika typů

Kyvné okno se téměř bezhlučně otáčí okolo středové osy. Otevírá se nebo zavírá naprosto bez námahy a umožňuje efektivní větrání. Hospodyňky určitě ocení jeho osu otáčení v horní části a kliku na spodní hraně křídla pro pohodlné ovládání. Jeho velkou přednostní je snadná údržba. Výsuvně kyvné okno se otáčí v horní čtvrtině. Ovládáte ho pohodlně jednou rukou klikou dole. Má velký otvor díky otočnému bodu v horní čtvrtině a nabízí tak vysokou varialibitu pohybu při otevřeném okně.

Výměnu střešních oken lze provést prakticky kdykoliv. Není nutno čekat na generální rekonstrukci domu. Zkušený řemeslník vám potvrdí, že jde o záležitost na jedno odpoledne. Životnost ROTO okna je několik desítek let. Vzhledem k tomu, že je okno vystaveno všem přírodním vlivům, jako je déšť, vítr, sníh i prudké slunce, je jeho trvanlivost obdivuhodná. V případě renovace střešních oken lze získat také technickou dokumentaci k danému typu okna pro snazší montáž, či demontáž.

Související příspěvky

Nenechte se rušit hlukem z ulice

redakce

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale bojíte se jejího zašpinění?

redakce

Stále jste nevyřešili tepelné ztráty, i když je zima za dveřmi?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.