BYT DŮM

Jaká vybrat LED svítidla?

LED světla jsou velmi oblíbená, protože nabízí bezpočet variant barev, jedná se o úsporné formy svícení, v neposlední řadě se s nimi i lépe manipuluje. Hledáte funkční světla? Poradíme vám, jaké produkty kam patří.

LED světla – výběr

LED světla se uplatní nejen v soukromí, tedy domácnostech. Jejich vlastnosti uvítáte i ve větších prostorech, protože s nimi ušetříte peníze, a navíc efektivně nasvítíte danou plochu. Máte závod či výrobní halu? V takovém případě potřebujete LED svítidla pro průmysl. Musíte řádně nasvítit celou plochu, proto lze zvolit masivnější svítidla, panelové varianty či různá lineární světla, která se „táhnou“ podél celého prostoru. Takové větší osvětlení haly se však hodí například i tam, kde sportovci potřebují mít přehled o každém koutě. Může jít o hrací i sportovní hřištěvelký zimní stadion a další sportovní stadionysportoviště pro dospělé či tělocvičny pro děti. Něco jiného je nasvícení sportovní haly s hledištěm. Divákům by mohlo být nepříjemné silnější světlo, proto lze vhodně nakombinovat panely s bodovými prvky. To platí pro fotbalová hřiště i tenisové kurty.

Spolehlivé osvětlení LED

Uzavřené prostory jsou specifické například svými požadavky na skladování. Pokud máte někde zásobárnu, využijete skladová světla. Ta mohou být tlumenější, jen je zapotřebí, abyste získali přehled o daném prostoru. Především je podstatné, aby měla svítidla výdrž, někdy lidé požadují výkon na 24 hodin denně. Musíte hledět i na bezpečnost. Jestli pracujete v extrémním prostředí, pak potřebujete nevýbušná LED svítidla, která pracují stejně při extrémních změnám tlaku, teploty, vlhkosti apod. Větší intenzitu zase čekáme od světel podporujících růst rostlin, které k rozmnožování a dávání plodů potřebují dostatek světla i tepla. Vynechat nemůžeme ani prostory, kde se všichni pohybujeme. Ulice i chodníky musí být osvícené nejen z hlediska romantiky, ale také bezpečnosti. LED veřejná osvětlení jsou pak nejhospodárnější náhradou standardně používaných pouličních svítidel. Nejen, že uvidíte, jestli za vámi někdo nejde. Při jízdě autem budete mít rozhled. Svítidla na pouliční světla proto není radno podcenit. V neposlední řadě se ve sféře LED světel nabízí i jejich chytré ovládání. Můžete aplikovat různé senzory, které automaticky vyhodnotí, zda je potřeba svítit. Nemusíte nic manuálně dělat, zařízení podle šera pozná, kdy je třeba zapnout svítidla. A to může být různé nejen kvůli ročnímu období a denní době, ale i kvůli počasí, kdy je jeden den šero, druhý jasno až pozdě do večera. Pokud hledáte profesionální firmu, obraťte se na Silring, specialisty v této sféře.

Související příspěvky

Lames pede elit

redakce

Společnost Wienerberger představí dům budoucnosti

redakce

… od projektu k domu na klíč

redakce