DŮM

Jak postupovat při rekonstrukci půdy?

Nechcete využívat půdu pouze jako prostor pro odkládání nevyužívaných a sezónních věcí? Chcete z půdy vytvořit krásnou obytnou místnost, dětský pokoj, hernu nebo tvořivou dílnu? I takové využití mohou mít staré půdy, na kterých jsou zatím vidět jen trámy na podlaze a na konstrukci střechy. Stačí jen správně postupovat při rekonstrukci.

Největší problém? V zimě je zima a v létě je půda přehřátá

Materiály na vytvoření podlahy a na stěny, kde jsou zatím jen trámy lze sehnat i namontovat jednoduše. Trámy na podlaze lze překrýt dřevotřískovými deskami. Trámy na šikmé střeše zase sádrokartonovými deskami. Stěny pak stačí zastěrkovat a vymalovat. na podlahy položit podlahovou krytinu a místnost je téměř zařízená. Nesmíte ale zapomínat na to, že samotné zakrytí střechy a podlahy nedokáže vyrovnat klima na půdách. Ty v zimě mohou doslova promrzat a v létě se naopak přehřívají. Jaká je správná volba izolace půd?

Zateplete střechu i podlahu

Zateplení střechy a podlahy na půdách je jistě tím správným krokem. V zimě totiž zabrání pronikání mrazu a chladnutí místností. Nutnost vytápění bude tedy minimální a na půdě bude příjemné klima. V létě je efekt zcela opačný. Tepelná izolace brání pronikání tepla od rozpálené střechy dále do místnosti. Zateplené podlahy na půdách mají i zvukově-izolační schopnosti, takže zmírní hluk, který může na půdách vznikat, ale nebude se šířit dále do domu. To vše můžete vyřešit klidně až po zakrytí trámů deskami na stropě i v podlaze. Existují i způsoby zateplení, které jsou pro to přímo určené.

Foukaná izolace si s tím poradí

Aplikace foukané minerální izolace je velmi snadná a zateplovány mohou být i střechy a podlahy, které jsou již zakryté deskovými materiály. Stačí jen malý aplikační otvor, kterým se protáhne hadice. Izolant je totiž do prostoru aplikován právě hadicí a vytváří souvislou vrstvu ve všech dutých plochách. Mezi foukané minerální izolace s vysokými izolačními vlastnostmi se řadí tepelná izolace Magmarelax. Na realizaci izolace Magmarelax se specializuje společnost IP Izolace Polná.

Kompletní nabídku a informace o tomto způsobu zateplení najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Inteligentní krok rozumným směrem, to jsou plastové vchodové dveře

redakce

Plánujete rekonstrukci bytu, bytového jádra v panelovém domě nebo jen koupelny? Je několik zásad, které byste před zahájením vlastní rekonstrukce měli vědět a dodržet.

redakce

Čerpadlo vzduch voda, které se nezadýchá ani při vytápění velkých budov? Je jím HELIOTERM SOLID M

redakce