DŮM

Jak udělat z půdy krásnou obytnou místnost?

Půda ve starších rodinných domech ve většině případů slouží jako skladiště. Na půdu můžeme ukládat sezónní oblečení když nechceme, aby nám v domácnosti překáželo. Půda také může sloužit jako sklad kol, kočárků a podobných věcí. Nebo může také půda sloužit i jako obytná místnost. Stačí jen pár kroků a ze skladiště je přepychová místnost. Co je třeba udělat nejdříve?

Základem je podlaha

Kvalitní podlaha je základem každé místnosti v domě a o půdách to samozřejmě platí také. Drtivá většina půdních místností je vybavena pouze trámovou konstrukcí a ta jako podlaha samozřejmě nestačí. Ze všeho nejdříve je ale třeba podlahu zateplit. Zateplením podlahy získáte na půdách teplo od nohou a z místností pod půdou vám nebude unikat drahocenné teplo. Jaký způsob zateplení podlahy na půdě zvolit?

 

Zvolte foukanou minerální izolaci Magmarelax

Zateplen půdy je možné pomocí dvou technologií. První z nich je zateplení pomocí deskových materiálů. Tato realizace je ale složitá a náchylná k chybám. Zejména u těžko přístupných míst hrozí špatné položení desek, vznik tepelných mostů, kterými by teplo unikalo. Druhou možností je pak zateplení pomocí foukané minerální izolace, která vytvoří vždy souvislou vrstvu izolačního materiálu. Zateplení je dokonalé a teplo nemá kudy unikat. Vynikajících parametrů v této oblasti dosahuje zejména foukaná minerální izolace Magmarelax.

IP Izolace Polná je na Magmarelax specialistou zhotoví i podlahu

Specialistou na realizace zateplení pomocí foukané minerální izolace Magmarelax je u nás společnost IP Izolace Polná. Nejenže se specializuje na zateplení těmito skvělými izolačními materiály, ale ve své nabídce má mnohem více. Dokáže také vytvořit vynikající zateplenou podlahu. Jedná se o stropní systém Magmarelax, díky kterému vznikne na půdě krásná pochozí podlaha.

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Kra nacon mazen euismod odio in tortor

redakce

PVC podlahu lze využít v každém prostoru, jaké jsou její hlavní výhody?

redakce

Přinášíme vám speciál na téma: všestranná údržba oken

redakce