DŮM

Elegance krytiny může spočívat v její jednoduchosti

Aby byla střešní krytina elegantní, nemusí nabízet složité tvary a variace provedení. Někdy je i méně více a na střechách rodinných domů toto pravidlo platí dvojnásobně. U střešních krytin je důležitý čistý a minimalistický design, rychlá a jednoduchá realizace společně s nadčasovou elegancí a dlouhou životností. Těmito přednostmi disponuje ocelová střešní krytina Satjam Rapid, ideální volba pro novostavbu i rekonstrukci. Tvar této krytiny dá vyniknout především sedlovým a pultovým střechám na moderních stavbách, dobře však zapadne i do historické zástavby. Vzhled krytiny připomíná tradiční falc. Krytina lze pokládat na střechách se sklonem od 8°. Její upevnění je provedeno skrytým kotvením, takže na střeše nejsou viditelné žádné spoje. Rapid je pro každou zakázku vyráběna přesně na míru dle kladečského plánu, což výstavbu podstatně usnadní.

 

Oblíbená krytina díky svým přednostem

Satjam Rapid je druhem střešní krytiny, která je mezi stavebníky velmi oblíbená – velkoformátová plechová krytina. Ta umožňuje rychlou a efektivní výstavbu. Válcovaná ocel, ze které se Rapid vyrábí, má povrch upraven vrstvou lakoplastu, k dispozici je ve variantách polyester, matný polyester a také polyuretan, což je jedna z nejkvalitnějších povrchových úprav. Právě díky kvalitám povrchové úpravy je schopna krytina účinně odolávat poškrábání, korozi, UV záření i nepřízni počasí. Zajištěna je také její stálobarevnost zvoleného odstínu. K její dlouhé životnosti není zapotřebí žádná náročná údržba. Dalším bonusem je malá hmotnost. Váha Rapid na 1 m2 je pouze 4,3 kg, což snižuje požadavky na dimenzování krovu a přináší další úspory při stavbě.

2

3

Jak na pokládku?

Krytina Satjam Rapid je nabízena ve dvou základních šířkách – 310 mm a 510 mm. Při šířce 310 mm je Rapid k dispozici v pásech od půl do deseti metrů. V případě šířky 510 mm lze mít pásy od půl až po 9 metrů. Tato variabilita v rozměrovém provedení zaručuje snadnou a přesnou realizaci i v případě složitých architektonických míst na střeše, které se na moderních stavbách často objevují. Krytinu lze pokládat jak na laťování po 240 mm, tak na bednění. To umožňuje využít ji například jako alternativu místo starého eternitu, který bednění také využíval.

Samozřejmostí je také kompletní sortiment doplňků k této krytině. Volit můžete střešní schod a lávku a také sněhové zábrany. Ty díky unikátnímu systému kotev umožňuje přenést zatížení od sněhové vrstvy přímo do nosné konstrukce, čímž se minimalizuje riziko poškození krytiny.

Satjam Rapid je k dispozici v celkem čtyřiceti osmi barevných odstínech. Pořídit ho lze za cenu od 281Kč /m2 (bez zákonné sazby DPH).

4

Více informací naleznete na www.satjam.cz.

 

Související příspěvky

Kde vybírat obklady a dlažby?

redakce

Jak volit plastová okna?

redakce

Moderní zařízení koupelny? Žádný problém!

redakce