Search

Svěřte mytí oken firmě, která svou práci dělá dokonale.

Společně s kamarádem provozujeme soukromou jazykovou školu, specializujeme se na výuku tří světových jazyků a vyučujeme studenty různých jazykových úrovní. Nejsme žádná malá školička, máme hodně studentů, proto využíváme velké prostory.

Snažíme se vytvořit studentům co nejpříjemnější studijní prostředí. Mezi našimi žáky jsou často ženy na mateřské dovolené a v domácnostech, které se často soustředí na čistotu studijní místnosti. Musíme tedy dbát na pořádek studoven. Po diskuzi s učiteli jsme si uvědomili, že se studenti při výuce často dívají ven z oken, kde se snaží najít inspiraci pro své odpovědi na otázky lektora.

Naše okna bohužel nepatří k nejčistším. Uvědomili jsme si, že by bylo vhodné změnit úklidovou firmu, protože stávající nám nedělala dobrou vizitku. Rozhodli jsme se vyzkoušet A SERVIS LIPKA, s.r.o.,  čištění fasád, mytí oken Brno, výškové práce.  Na internetu jsme ve spojitosti s ním nenašli žádné negativní komentáře, právě naopak to vypadá, že jsou jejich zákazníci velice spokojení.

Dobře na nás zapůsobilo už to, že nám byli ochotni vyjít vstříc téměř s jakýmkoli termínem. Nechtěli jsme, aby mytí oken jakkoli zasahovalo do výuky, takže pro nás bylo prioritní vybrat pro jejich práci dobu, kdy se nevyučuje.

Sami se snažíme udržovat co nejprofesionálnější přístup k našim zákazníkům – studentům. Potěšilo nás, že můžeme spolupracovat s firmou stejného ražení. Velice seriózní postoj zaujali i co se týče komunikace s námi a veškerých organizačních věcí.

Nejvíce jsme ale samozřejmě kvitovali výsledky jejich práce. Naše okna byla nyní naprosto čistá a viditelně se leskla. Však se nám také stalo, že se některé studentky především z řad maminek na mateřské vyptávaly na čistící postupy. Všechny jsme je odkázali na A SERVIS, který si naše doporučení určitě zaslouží.

Jak na jarní úklid? Každý má vlastní způsob, ale někdy je fakt vyzkoušet i něco jiného.

Stejně jako dnes, bylo dříve jaro spojeno s jarním úklidem. Ale nemusí se jednat jen o jarní úklid, ale prostě jakýkoli větší úklid, pokud uvidíte, že vaše domácnost už po něm zoufale volá. Ten však vypadal v mnohém jinak než dnes, v době dokonalé čistoty a všemožných účinných prostředků.

35478280 - beauty furnished drawing room with sofa and television

A tak se zkuste třeba zrovna letos podívat na jarní úklid z jiného úhlu pohledu a vneste do svého domova především jarní vzduch, slunce a kousek přírody. Vraťte se do doby vašich babiček. Zkuste se nejdříve zaměřit na prach, který se usazuje všude a hlavně pořád. I hospodyně ho v dřívějších dobách vymetaly ze všech koutů. A pokud byste nejprve třeba umývali okna, či prali záclony, zvířený prach by vám výsledný efekt mohl pokazit, proto se prachu věnujte jako prvnímu.

 

Prachu na skříních a na dalších místech se můžete napříště zbavit jednoduše tak, že na jejich povrch rozložíte po celé ploše noviny, které v té výšce stejně nejsou vidět a příští jaro je jednoduše sundáte a nahradíte jinými. Rozhodně vám to usnadní práci.

Co je určitě dalším dobrým krokem, tak zbavit se těžkých závěsů. Jistě, bez záclon se jen tak neobejdete, ale těžké závěsy jsou už spíše na obtíž. Jsou lapače prachu a světla. Možná si napříště ušetříte práci, pokud je po vyprání pěkně složíte a uložíte do skříně. Vaše pokoje se provzdušní a prosvětlí a možná se vám bude i lépe dýchat.

Záclony můžete zkusit vyprat v některém z ekologických prostředků a pověsit je ještě mokré. Budou vám ještě několik dní v bytě krásně vonět a zároveň budete mít i nejlepší místo na jejich sušení. Ale jsou naopak druhy práce, u kterých je lepší to nedělat podle našich babiček, ale využít dnešní technologie. Například u čištění koberců se vyplatí si na to raději najmout firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.,  strojové čištění koberců Brno a ne se do toho pouštět pomocí vody a rejžáku.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *