BYT

Čistý design ze skla – Glass Distractions

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

V prosinci roku 2011 firma Solatube uvedla do prodeje nové designové difuzery pro světlovody , které v Kalifornii vyvíjely týmy vědců a designérů během posledních dvanácti měsíců. Rozličné požadavky zákazníků na vzhled a větší kompatibilitu difuzerů s jejich interiérem vedly k vytvoření řady „ Glass Distraction“.

Nové tvary a zpracování vyústění světlovodu dávají zákazníkovi pocit luxusních stropních svítidel rozličných tvarů, ale při zachování standardní kvality rozptylu světla. Zákazník má požitek tedy nejen z přírodního světla , ale i z opravdu zajímavého interiérového prvku. Zároveň v  klasické nabídce tak zůstává hladký ( Frost difuzer) s plastovou obroučkou stejně tak jako varianta se skleněným lemem.

Rozptylová plocha „ plochých“ difuzerů je stále tvořena polyakrylátem, který má jednoznačně výborné difuzní vlastnosti, avšak lemy difuzerů jsou tvořeny tvrzeným sklem. Tato kombinace snižuje hmotnost , a tedy zatížení stropní konstrukce.

Difuzery AuroraGlo, VividShade a QuadraFrost jsou vyrobeny pouze z tvrzeného skla, avšak kvůli zátěži je třeba instalovat přídavnou fixaci. Vzhled těchto masivních difuzérů vynikne zejména v prostorných halách, obývacích pokojích nebo jiných větších prostorách.

tierdrop 160justfrost 160optiview 160

auroraglow 290vividshade 290quadrafrost 290

Nové difuzéry budou k dostání od ledna 2012 u všech autorizovaných dealerů Solatube®.

   Prohlédnout si je můžete také na veletrhu IBF pavilon P – stánek 021.  

www.solatube.cz

Související příspěvky

Nechte se unášet na kobercích od VOPI

redakce

Úžasný sluneční byt pod hradem Špilberk

redakce

Mezonetový nebo půdní byt?

redakce