BYT

Sprchový kout nebo box?

Untitled document

Pokud jste se rozhodli, že do vaší koupelny nebudete dávat vanu, čeká vás ještě rozmýšlení, zda si pořídit sprchový kout nebo sprchový box. Obě tyto varianty mají svá pozitiva i negativa. Rozhodování ovlivňuje mnoho faktorů a záleží také samozřejmě na vás, jakou variantu chcete zvolit.

 

Sprchový box

Sprchový box je sprchovací komplet se čtyřmi stěnami a připraven k okamžitému použití. Součástí sprchového boxu bývá i střecha ( klobouk ), takže tento box je kompletně uzavřený ze všech stran. Po zakoupení sprchového boxu stačí pouze smontovat jednotlivé díly a připojit na přívod vody. Stěny a klobouky sprchových boxů jsou vyrobeny z akrylátů, které zamezují držení vlhkosti a brání vzniku plísní. Dveře sprchových boxů jsou vyrobeny ze skla a otevírají se posováním do boku, nebo otevíráním na pantech

 

Sprchový kout

Sprchový kout se skládá ze sprchovací vaničky a z dvířek. Oba modely se díky typizovaným rozměrům dají různě kombinovat. Roh ve sprchovém koutu musí být vyrovnán a obložen koupelnovými obklady, protože sprchové kouty neobsahují žádnou zadní část.

Pro a proti obou modelů

Pokud se rozhodnete pro nákup sprchového boxu, čeká vás méně práce při jeho osazování, než u sprchového koutu. Naproti tomu všechny prvky sprchového boxu jsou většinou již pevně namontovány a vy již nemáte žádný prostor pro vlastní kreativitu. U sprchového koutu si všechny komponenty vybíráte sami a kout může být přesně podle vašich představ. Obě varianty se vyrábí ve čtvercovém i v půlkruhovém provedení.

Širokou nabídku sprchových koutů a sprchových boxů naleznete na www.levna-koupelna.cz.

Související příspěvky

Getting Help

redakce

BAUMIT potvrdil pozici nejstabilnější štiky českého byznysu

redakce

Profesionální firma na čištění koberců v Brně

redakce