BYT

Jak zabydlet novou bytovou klimatizaci

V tomhle vedru se nedá spát. Pokud si tuto větu opakujete až příliš často, asi už uvažujete o instalaci klimatizace. Čeká vás sice stavební zásah, ale s dobrým dodavatelem budete konečně schopni zvládat parná léta. Nové vybavení se však musí naplánovat, instalovat a dále udržovat.

 

To zní jako plán

Dodavatel musí projít celý byt a zhodnotit, kolik klimatizačních jednotek budete potřebovat. V další řadě rozhodne, kde bude jejich nejefektivnější umístění. Zvažuje se zejména vedení jednotlivých kabelů a odvod kondenzátu. Když běží klimatizace, vytváří se tato tekutina, která musí někam odcházet. Někdy je možné ji zavést do nádržky na toaletě, jindy vypouštět jednoduše ven na zahradu. Konkrétní cesta se vytváří během samotné instalace.

 

Samotná instalace a údržba

Přivrtání jednotlivých klimatizačních jednotek je teprve začátek celé práce. Bytová klimatizace se skládá nejen ze strojů, které foukají chladný vzduch, ale také z venkovní části. Vnitřní a vnější jednotky se poté musí propojit pomocí kabelů. V ideálním případě se zasekají do zdi. Zároveň se připojí odvod kondenzátu

 

Ještě nemáte dodavatele?

Nevadí, najdete ho velmi jednoduše, s minimem času a úsilí. Do vyhledávače zadejte Poptávej.cz. Vyplňte zde poptávkový formulář, kde popíšete detaily vaší poptávky a nastavíte lokalitu. Díky uvedení místa bydliště se vám ozvou zájemci z okolí a tím rychleji budete mít klimatizaci doma. Po odeslání vyplněného formuláře se vám ozve operátor, který s vámi vše ještě jednou projde. Na zakázku reagují skuteční zájemci konkrétní cenovou nabídkou. Uděláte si rychlý přehled o tržních cenách a vyberete toho nejvhodnějšího dodavatele. Další kroky už domlouváte s ním napřímo.

Související příspěvky

Poradíme, jak sehnat moderní bydlení v Praze a jejím okolí za nej cenu!

redakce

Průkaz energetické náročnosti budov a Energetický štítek – potřebujete je?

redakce

Peněženky slaví – výprodej u Ano nábytek!

redakce