BYT

Sklo a stavba

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Celoskleněné dveře splňují požadavky na moderní design a prosvětlení prostoru při zachování bezpečnosti a odpovídající průvzdušnosti. Tvrzená skla poskytují vysokou odolnost proti nárazům a zcela vylučují možnost poranění ostrými střepy, pokud by k rozbití skla vůbec došlo. Kovové prvky kování jsou sladěny s dezény skel.

 

TYPY

 • IDEA – interiérové celoskleněné dveře do zárubně
 • FANTASY – exteriérové a interiérové celoskleněné dveře a stěny do stavebních otvorů

 

 

VARIANTY SKEL:

 • čiré sklo – prosvětlí interiér
 • barvené sklo ve hmotě – citlivě oddělí prostory s barevným laděním, provedení bronz, šedé, zelené, tmavě modré…
 • ornamentní sklo – zabrání průhledu a umocní rozptýlení světla, provedení Niagara, Crepi, Farao…
 • leptaná skla čirá a barvená – zabrání průhledu a umocní rozptýlení světla, barevně dotvářejí interiér, provedení bronz, šedé, zelené, tmavě modré ….
 • čiré a barvené sklo s potiskem – potisk na bázi smaltu zaručuje vysokou životnost, je velmi efektní. Možnost barevného ladění potisku od imitace pískování po syté barevné odstíny. Potisk lze realizovat dle předlohy od geometrických tvarů po umělecká díla

 

POUŽITÍ

Průčelí historických i moderních objektů, prodejen, bytových interiérů, hotelů, firemních objektů a mnoha dalších.

SCHVÁLENÍ, CERTIFIKACE, NORMY: C1-97-003, ČSN 70 1570, EN 12 150

 

 

TECHNICKÝ POPIS A TECHNICKÉ ÚDAJE

 • IDEA – interiérové celoskleněné dveře do zárubně Celoskleněné dveře IDEA lze bez dodatečných úprav zavěsit do stávající typizované zárubně dle ČSN 74 6501. Dveře jsou vyrobeny z bezpečnostního tvrzeného skla tloušťky 8 mm s typovým kováním značky P&M a MERONI.
 •  FANTASY – exteriérové a interiérové celoskleněné otočné, otevírané a posuvné dveře a stěny do stavebních otvorů. Celoskleněné dveře FANTASY zásadně mění světelné podmínky interiérů, kde plní funkci dělicích stěn. Instalují se do stavebních otvorů uchycením do typových značkových kování nebo instalačních „U“ profilů montovaných na nebo do stavební konstrukce. Jsou vyrobeny z bezpečnostního tvrzeného skla tloušťky 10 a 12 mm s typovým kováním značky P&M a MERONI.

 

TYPY KOVÁNÍ

 • pro otevíravé a otočné dveře, v provedení broušená a leštěná nerez, úchyty, závěsy, zámky, podlahové samozavírače, kliky, koule, zámky, madla a další
 • pro posuvná dveřní křídla, v provedení broušená a leštěná nerez, systém skrytého pojezdu Typ SLF 50 a systém nerezových vodicích profilů MAGTEC doplněný madly a úchyty. Posuvné kování lze instalovat do podhledu, na stěnu a do skleněného nadsvětlíku. Kování je dodáváno i pro montážní firmy v širokém sortimentu dle samostatného katalogu.

 

MIJA-Therm je výhradními zástupcem společností P&M a MERONI pro ČR a SR.

 

Související příspěvky

Elegantní obývací stěna LAGUNA

redakce

Nové moderní bydlení v Praze – objevte Zahrady Opatov!

redakce

Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm potěší příznivce rustikální atmosféry

redakce