BYT

Samolepicí tapety vylepší stávající vzhled a zakryjí nedokonalosti

Rádi byste změnili vzhled kuchyňské linky, dveří nebo inovovali vzhled stěn v pokojíčku vašich ratolestí a zároveň zakryli pomalované stěny z dob, kdy u nich byla tahle zábava v kurzu? S takovou renovací může být mnoho špinavé práce, pokud si ovšem nevyberete změnu díky samolepicím tapetám. Výběr dekorů samolepicích tapet je bohatý, stačí si jen vybrat.

Kam je možné samolepicí tapety umístit?

Tapetu je možné nalepit všude tam, kde je rovný a čistý povrch, který je před nalepením nutné očistit od mastnoty a dalších nečistot, aby mohla tapeta dokonale přilnout. Lze je tedy použít na renovaci nábytku, dveří, samozřejmě k jsou vhodné také k nalepení na stěnu, která ale musí být hladká, nikoliv strukturovaná. Samolepicí tapeta za kuchyňskou linkou zajistí snadnou omyvatelnost stěny po vaření.

Vychytávky při lepení tapet

Lepení samolepicích tapet není nijak složitá práce a věříme, že ji zvládnete. Přinášíme vám však užitečné tipy pro nalepení samolepicích tapet, které pomohou k dokonalejšímu výsledku.

  • Dvakrát měř, jednou řež! I kdybyste měli zapomenout na všechna ostatní pravidla, toto si zapište za uši. Dříve, než se pustíte do řezání či stříhání tapet, pečlivě změřte plochu, na kterou se chystáte tapetu nalepit. Vezmete v úvahu veškeré překližky a záhyby, kvůli kterým by vám ve výsledku tapeta chyběla.
  • Při aplikaci lepicí tapety je možné navlhčit plochu vodou. Tapeta k ní lépe přilne, voda se vytlačí v procesu lepení.
  • Pokud na tapetě vznikne viditelná bublina, velmi opatrně ji propíchněte špičkou zalamovacího nožíku a přitlačte.
  • Pokud chcete tapetu lepit a zaoblené povrchy, nahřejte ji fénem. V případě, že jí budete přelepovat roh, lehce ji k němu přitlačte žehličkou na nejnižší teplotě.

Vybírejte na folie-tapety.cz a nechejte se inspirovat nabízenými dekory.

Související příspěvky

Jídelna dle vašeho gusta

redakce

Luxusní vinylové podlahy pro domácnosti

redakce

Jak získat v ložnici více místa?

redakce