BYT

Proč (ne)investovat do nemovitosti?

 

Snad každý hledá způsob, jak rychle vydělat peníze nebo peníze uložit na bezpečné místo, kde se „sami“ znásobí. Mnoho lidí také hledá způsob, jak se zajistit na stáří, protože současná doba dobré vyhlídky nedává. Mezi nejčastější formy řešení patří investice do nemovitostí. Tento způsob uložení peněž není ale vhodný pro všechny. Proč byste o investici do nemovitosti měli uvažovat či se od ní raději distancovat?

 

Bohatá nabídka nehraje do karet

V posledních několika letech se trh s nemovitostmi podstatně zvětšil. Na český trh se dostaly velké developerské firmy, které zrealizovaly a stále realizují mnoho zajímavých projektů. Je tedy z čeho si vybírat. Každý, kdo má zájem o kvalitní bydlení, ho najde. Toto má za následek i drobný pokles cen nemovitostí – tedy zejména bytů. Na druhou stranu se zvyšuje nabídka po bydlení na vesnicích či okrajích měst a také roste zájem o parcely na lukrativních místech. Tento trend ukazuje na jediné – pokud chcete to nemovitosti investovat, dobře musíte poznat místo, kde se nemovitost nachází. Může to hrát podstatnou roli.

 

Koupit pro pronájem může být risk

Někteří lidé investují velmi podivným způsobem. Zařídí si hypotéku, koupí byt či dům a potom čekají, že se jim peníze vrátí z pronájmu. Tato investice je ale velký risk, který se nemusí vyplatit. Nájemníci se totiž hledají těžko (mnoho lidí dává přednost vlastnímu bydlení) a často se také můžete setkat s neplatiči. Tuto variantu tedy zvažte!

 

Do luxusu ano!

Zajímavou alternativou je investice do luxusního bydlení. Zájem o luxusní byty totiž byl, je a bude. Luxusní byty ale bývají většinou velmi drahé, takže si tento druh investice nemůže dovolit každý. Výhoda je v tom, že se luxusní byty i lépe pronajímají či dále prodávají. Zájem je také o nemovitosti, které se nacházejí v lukrativních částech Prahy – oblíbená je například Praha 6, která nabízí skvělé spojení do centra, na dálnici i letiště. Více o této městské části se můžete dozvědět zde. Zajímavé a luxusní bydlení a prostor pro investice nabízí například Usedlost Šafránka.

 

Související příspěvky

Široká produktová řada čerpadel a filtrů s příslušenstvím

redakce

5 opravdu dobrých důvodů, proč se rozhodnout pro pořízení rekuperační jednotky

redakce

Jak vybrat padnoucí kuchyňskou linku?

redakce