BYT DŮM

Pevnost a kvalita profilu je pro nová okna velmi důležitým faktorem!

Podceňovat výběr nových oken a nepřikládat tomuto kroku dostatečný význam, se rozhodně nevyplácí. Kvalita oken je důležitá a také je důležité porovnávat hned několik parametrů. V současnosti nejvíce skloňovaným pojmem jsou tepelně-izolační vlastnosti oken. Důležitá je také jejich pevnost a odolnost a s tím jde ruku v ruce také životnost oken, která by měla zůstat krásná elegantní několik let. Kvalita a pevnost okenního profilu je pro nová okna jedním ze základních parametrů.

Pozor na velké rozdíly v kvalitě profilů mezi jednotlivými modely

O tom, že nejvyužívanějším druhem oken v současnosti jsou plastová okna, není třeba pochybovat. Na trhu dominují s drtivou převahou oproti ostatním druhům. Zasklení u jednotlivých modelů jsou velmi podobná u všech výrobců. Může se jednat o izolační dvojskla nebo trojskla i s přidanými vlastnostmi v izolaci, pevnosti nebo bezpečnosti. Pozor ale na velké rozdíly v oblasti kvality profilů, ze kterých jsou okna vyráběna. A právě kvalita profilů má na výsledné vlastnosti oken velmi podstatný vliv.

 fotolia_40047119_xl

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. vyrábí z nejpevnějších profilů na trhu

Spolehliví a stabilní výrobci oken na našem trhu si samozřejmě důležitost kvalitních okenních profilů pro okna velmi dobře uvědomují. Neustále se také snaží o to, aby svým zákazníkům nabízeli kvalitnější druhy. Jako modelový příklad této skutečnosti můžeme označit například firmu BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o., jednoho z největších výrobců výplní stavebních otvorů na našem trhu. Výroba oken této společnosti probíhá v současnosti z nejpevnějších profilů na trhu – profilů VEKA.

 

Kvalita profilů spadá do nejvyšší třídy A

Okna s nejpevnějším profilem VEKA jsou společností BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. označována, jako Silná okna. Profily se totiž svou kvalitou a pevností řadí do nejkvalitnější kategorie A. Ven nepustí teplo a dovnitř zase hluk. Tyto profily jsou vyvinuty a vyrobeny dle normy DIN EN 12608a splňují tedy nejpřísnější kritéria kvality.

Detailní informace o kvalitě a provedení oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. najdete přímo na www.bohemiaplast.cz.

istock_000015436135large

Související příspěvky

Vestavěné skříně – sázka na jistotu

redakce

V bytovém domě by měla být tichá podlaha

redakce

Je lepší krbová vložka, nebo krbová kamna?

redakce

1 komentář

Jirka U. 23. 9. 2015 at 10:54

Rád bych doplnil zmiňovaná fakta v článku. Nejkvalitnější profily jsou profily třídy „A“, které je nejstlustší a proto je na ně využito nejvíce materiálu. Nejpevnější profily se vyrábí z prvoplastu, který lépe drží ve svárech. Také si pohlídejte původ oken. U nás na trhu se bohužel rozvinul fenomén překupníků. Ti nemohou odpovídat za kvalitu oken, protože s výrobou nemají nic společného. Všechny tyto tři parametry si nechte uvést do kupní smlouvy, aby vás nemohli při koupi oken ošidit.

Diskuze je uzavřena.