Search

Pevnost a kvalita profilu je pro nová okna velmi důležitým faktorem!

Podceňovat výběr nových oken a nepřikládat tomuto kroku dostatečný význam, se rozhodně nevyplácí. Kvalita oken je důležitá a také je důležité porovnávat hned několik parametrů. V současnosti nejvíce skloňovaným pojmem jsou tepelně-izolační vlastnosti oken. Důležitá je také jejich pevnost a odolnost a s tím jde ruku v ruce také životnost oken, která by měla zůstat krásná elegantní několik let. Kvalita a pevnost okenního profilu je pro nová okna jedním ze základních parametrů.

Pozor na velké rozdíly v kvalitě profilů mezi jednotlivými modely

O tom, že nejvyužívanějším druhem oken v současnosti jsou plastová okna, není třeba pochybovat. Na trhu dominují s drtivou převahou oproti ostatním druhům. Zasklení u jednotlivých modelů jsou velmi podobná u všech výrobců. Může se jednat o izolační dvojskla nebo trojskla i s přidanými vlastnostmi v izolaci, pevnosti nebo bezpečnosti. Pozor ale na velké rozdíly v oblasti kvality profilů, ze kterých jsou okna vyráběna. A právě kvalita profilů má na výsledné vlastnosti oken velmi podstatný vliv.

 fotolia_40047119_xl

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. vyrábí z nejpevnějších profilů na trhu

Spolehliví a stabilní výrobci oken na našem trhu si samozřejmě důležitost kvalitních okenních profilů pro okna velmi dobře uvědomují. Neustále se také snaží o to, aby svým zákazníkům nabízeli kvalitnější druhy. Jako modelový příklad této skutečnosti můžeme označit například firmu BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o., jednoho z největších výrobců výplní stavebních otvorů na našem trhu. Výroba oken této společnosti probíhá v současnosti z nejpevnějších profilů na trhu – profilů VEKA.

 

Kvalita profilů spadá do nejvyšší třídy A

Okna s nejpevnějším profilem VEKA jsou společností BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. označována, jako Silná okna. Profily se totiž svou kvalitou a pevností řadí do nejkvalitnější kategorie A. Ven nepustí teplo a dovnitř zase hluk. Tyto profily jsou vyvinuty a vyrobeny dle normy DIN EN 12608a splňují tedy nejpřísnější kritéria kvality.

Detailní informace o kvalitě a provedení oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. najdete přímo na www.bohemiaplast.cz.

istock_000015436135large


TAG


Jeden komentář u “Pevnost a kvalita profilu je pro nová okna velmi důležitým faktorem!

  1. Jirka U. napsal:

    Rád bych doplnil zmiňovaná fakta v článku. Nejkvalitnější profily jsou profily třídy „A“, které je nejstlustší a proto je na ně využito nejvíce materiálu. Nejpevnější profily se vyrábí z prvoplastu, který lépe drží ve svárech. Také si pohlídejte původ oken. U nás na trhu se bohužel rozvinul fenomén překupníků. Ti nemohou odpovídat za kvalitu oken, protože s výrobou nemají nic společného. Všechny tyto tři parametry si nechte uvést do kupní smlouvy, aby vás nemohli při koupi oken ošidit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *