BYT

Moderní trendy v koupelnách od specialisty Keramika Soukup

Úloha koupelen se změnila, mnoho uživatelů zde nachází kromě očisty i odpočinek, relaxaci s důrazem na komfort. Koupelnám je čím dál více věnovaná pozornost jak samotných uživatelů, tak zároveň designérů. Trendy v koupelnách se mění, posledním trendem v nových nebo rekonstruovaných koupelnách je minimalismus, dále jsou to originální prvky od renomovaných designerů, kreativní náměty dlaždic nebo ….

Minimalismus se netýká prostoru jako takového, ale především nábytku umístěného do prostoru koupelen a doplňků do koupelen. Minimalismus přinesl do koupelnového nábytku rovné a jednoduché tvary s důrazem na funkčnost a účelnost. Pokud je koupelnový nábytek vyroben z kvalitních materiálů a jeho povrchová úprava je kvalitní, vypadá takovýto nábytek elegantně a jeho uživatel ho jen tak neokouká, protože využívá i jeho účelnost skloubenou s designem. Nutné je zde zmínit také to, že již delší dobu nejsou populární „koupelnové stěny“. V jednoduchosti je síla, a proto se dnes více využívá tzv. solitérní nábytek, který je v prostoru vizuálně vzdušnější a umocňuje celek jako takový. Velmi efektní je postavení jednotlivých kusů nábytku jako vymezení prostoru, tedy nastavení určitých zón v koupelně.

Posledními trendy v koupelnách je využití především přírodních materiálů. Velice populární je dřevo ve všech jeho podobách. Dále samozřejmě sklo keramická nebo kamenná dlažba, popřípadě využití přírodních kamenů (žula, rula, pískovec apod.). Do koupelen se také navrací tzv. luxfery a to v různých velikostech a pestrou škálou barev.

 

Současný životní styl umocňuje, že uživatelé od koupelny očekávají uvolnění, relaxaci a komfort. Různé tvary vany, které poskytují masážní koupele, jsou již v dnešní době mnohem dosažitelnější. Relaxační masážní koupel má pozitivní vliv na uvolnění svalů, pohyblivost kloubů a odbourávání stresu. Prožitek a pozitivní účinky koupele si rovněž můžete zintenzivnit využitím aromaterapií a chemoterapií, které jsou v mnoha koupelnových showroomech nabízeny jako bonus navíc. Ve sprchových koutech zase můžete využít možností masážních sprchových panelů a parních lázní, které opět uvolní tělo a mysl uživatele. Rovněž údržba je díky dokonalosti materiálu minimální. Zatímco v prostorově menších koupelnách je časté zkombinování funkce vany a sprchového koutu, abychom dosáhli co největší úspory místa a zároveň komfortu, velké koupelny se vyznačují opravdu prostornými sprchovými kouty, které beze spár přecházejí do zbytku místnosti, výjimkou již nejsou ani kouty zcela bez zástěn, sloužící jako monolitický prvek.

V oblasti doplňků se také prosazuje důraz na technická vylepšení. Zrcadla bývají doplněna kvalitním osvětlením, uživatelský komfort zejména pro ženy nabízí například zrcadla se zabudovaným kosmetickým zrcátkem nabízejícím až trojnásobné zvětšení. V oblasti koupelnového textilu je nabídka nepřeberná, textilní předložky či ručníky se nabízejí ve stejných barevných kombinacích jako obklady a dlažby. Oblíbený motiv obkladu je tak možné mít i na ručníku či osušce a to hned v několika barvách.

V nových koupelnách se již nesetkáme ani s nevzhlednými radiátory ale spíše s vytříbenými designovými kousky, které kromě usušení ručníků a prohřátí prostoru poskytnou i estetický zážitek.

Otevřeli jsme pro vás nový showroom v Praze Stodůlkách. Více informací na

www.keramikasoukup.cz

Související příspěvky

Jak vybrat správný projekt k bydlení v Praze? Nejprve je třeba najít kompletní nabídku!

redakce

VORLÍČEK-PLAST, s.r.o. – spolupráce s nimi se vyplatí

redakce

SENUB – Teplo domova na 3 roky zdarma

redakce