BYT

Kusový koberec je elegantním doplňkem nejen do obývacího pokoje

Hledáte možnosti, jak obohatit vzhled interiérů vaší domácnosti? Pak se vám mohou zalíbit kusové koberce, které dokážou být velmi pěkným designovým prvkem a doplňkem k podlahám.

Použití kusových koberců

Typicky se kusové koberce používají hlavně do obývacích pokojů. Působí zpravidla kontrastně k jiným typům podlah, zejména k parketám, plovoucím podlahám, linoleu apod. Dají se umístit ke vstupním dveřím pokoje, často se objevují v centrální části místnosti, v neposlední řadě jimi lze podložit také třeba konferenční stolek.

Moderní kusové koberce leckdy nahrazují levné plastové koberečky v koupelnách. Dokážou totiž být příjemnější při dotyku s pokožkou, navíc jsou hřejivé.

Perské koberce

Luxusní modely představují kusové perské koberce. Na ně lze pohlížet nejen jako na efektní doplněk do domácnosti, ale také jako na určitý druh investice. Pravé perské koberce jsou vždy ručně vyráběné, tudíž originální. Mnoho sběratelů je za ně ochotno platit často až horentní sumy, takže pokud si pořídíte vzácný perský koberec, můžete jej za pár let výhodně prodat.

Výhody kusových koberců

Kusové koberce mají malé rozměry. Oproti klasickým celoplošným variantám se dají snadno sbalit a nechat odborně vyčistit. Nemusíte tudíž řešit drobné fleky od jídla a pití, případně vašich domácích mazlíčků. Kromě toho nejsou nijak drahé, pokud tedy zrovna nechcete zvolit zmíněné perské koberce. Nejlevnější kusové modely vás vyjdou jen na pár stovek korun, přičemž se stále mohou stát pěknou ozdobou vaší domácnosti, kterou ocení i případní hosté. V současnosti se dají zakoupit ve specializovaných kamenných a internetových obchodech, v nabídkách je takřka nepřeberné množství tvarů, velikostí a barevných provedení. Záleží tak jen na vás a vašem vkusu.

Související příspěvky

Modernizace koupelny za malé peníze

redakce

NEJVĚTŠÍ RADOST UDĚLAJÍ PRAKTICKÉ VÁNOČNÍ DÁRKY: MALÉ DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE MORA

redakce

Ceny brněnských bytů dosáhly svého stropu. Co bude dál?

redakce