BYT

KAMNÁŘSTVÍ ZNOVU NA VZESTUPU

Také jste měli pocit, že kamnářství je řemeslo, které patří do dávnověku? Omyl! Tento obor zažívá velký comeback! Je to dáno i návratem „otevřeného ohně“ do našich domovů. Oheň v krbu nebo krbových kamnech dává jakémukoliv prostoru punc útulnosti a pohody. Aby ale pohoda byla dokonalá, je třeba dokonalého krbu či kamen.

 

Ve firmě TEMR je kamnářství rodinnou tradicí. Více jak deset let pro své zákazníky navrhují, projektují a realizují krby, kamna a jiná topeniště. Firma je z 90% rodinná a tak není divu, že všichni táhnou za jeden provaz. Společným cílem je spokojený zákazník. Pro malou firmu je velmi důležité získávat trvale dobré reference. Ty jsou možné jedině díky kvalitní práci s kvalitními materiály. Někdy zákazníci „smlouvají“, že by raděj použili materiál levnější. V těchto případech se však není radno nechávat zviklat! Několikanásobně zde platí rčení, že „nejsem tolik bohatý, abych si pořizoval levné věci“. Stává se, že tito zákazníci se po jedné či dvou topných sezónách vrací a rádi by, aby  je pracovníci firmy TEMR zbavili problémů s krbem, který byl postaven „šikovným“ kutilem z levnějšího materiálu. Trvat za cenu kvality na levnějších materiálech je opravdu krátkozraké a ve společnosti TEMR- HOŘÁK s.r.o. to vědí. Při použití kompromisních materiálů a stavebních či konstrukčních postupů se potvrzuje stará pravda, že je lepší investovat na začátku více do kvality, než později řešit problémy s funkcí, komfortem, spotřebou a dívat se do konce života na nepodařené dílo, které navíc „vévodí“ samotnému centru domu.

Kromě zakázkových realizací krbů, kachlových kamen a kachlových sporáků je společnost TEMR-HOŘÁK s.r.o. také původním výrobcem originálních výměníků a topenišť pro pokojová kamna Burnet. Tato značka vznikla v roce 2003 a od té doby se stala synonymem pro robustní spolehlivé výrobky s maximální dosažitelnou životností. Tato firma jako jediná na českém i světovém trhu nabízí teplovodní výměníky pro pokojová a kuchyňská kamna vyrobená z litiny. Veškeré na trhu dostupné výrobky tohoto typu jsou nekvalitní „náhražky“ a svou životností celé topidlo degradují. Firma TEMR-HOŘÁK s.r.o. nabízí svým zákazníkům i celou řadu výrobků zahraniční i domácí produkce. Díky dlouholeté zkušenosti umí vybrat z tržní nabídky skutečně to, co je pro konkrétní řešení konkrétního zákazníka vhodné a nabízí pro něj nejpřijatelnější poměr užitné hodnoty a pořizovací ceny. Realizaci vždy předchází důkladné zaměření daného prostoru, kde topidlo bude mít své místo. Se zákazníkem se konzultují jeho potřeby a přání. Na základě těchto informací je zpracována 3D vizualizace a zkalkuluje se cenová nabídka.  Zákazník tedy přesně ví, co kupuje a za kolik.

 

 

V roce 2009 pan Jan Temr – majitel společnosti TEMR – HOŘÁK s.r.o. – získal titul Živnostník roku 2009 pro Středočeský kraj. Pan Temr však tvrdí: „Ať je toto ocenění jakkoli individuální, jednoznačně je to úspěch kolektivu naší rodiny, zaměstnanců a spolupracovníků.“ Všichni, kdo se ve firmě podílí na navrhování, projektování a rozpočtování realizací jsou vyučení kamnáři. Navíc jsou členy Cechu kamnářů ČR, pan Temr sedí přímo v jeho Radě. Cech je profesním sdružením, které má za úkol nastavovat měřítka pro toto řemeslo a také pracovat na související legislativě. Zásluhou Cechu je například dodatečné zařazení krbů a kamen do programu Zelená úsporám. Právě členové Cechu si nejvíc uvědomují, že budoucnost kamnářského řemesla je v mladých. Díky tomu se zasadili o obnovení učebního oboru „kamnář“ a to cca po 40 letech. Navíc jsou otevřeny rekvalifikační kurzy pro dospělé v tomto oboru.

Je toho hodně co společnost TEMR–HOŘÁK s.r.o. nabízí. Kromě toho, co už bylo řečené se o své zákazníky starají i po předání zakázky a to dokonalým servisem, který nekončí uplynutím záruční doby. Zkrátka s firmou TEMR-HOŘÁK s.r.o. jste nejen v teple, ale zároveň i v dobrých rukou

 

TEMR-HOŘÁK s.r.o.
Husova 353,
250 01 Brandýs n. L.

tel./ fax: (+420) 326 903 671
info@kamnari.cz
www.kamnari.cz

 Související příspěvky

Stěhování do zahraničí I. – první přípravy

redakce

Známka HiPe – označení kvality pro peletová kamna

redakce

Stěhování do zahraničí IV. – na co si dát pozor

redakce