BYT

Kámen – moderní doplněk interiéru i exteriéru

Jste vyznavači moderního interiéru či exteriéru? Máte rádi přírodní materiály a preferujete dlouhou životnost se snadnou údržbou? Pojďte se inspirovat k specialistům na kámen a jeho využití jak uvnitř tak vně domu. Budete překvapeni, jak obklad z tohoto materiálu může daný prostor povýšit z obyčejného na ryze luxusní. To vše vám nabízí firma Globinvest s.r.o..

 

Přednosti a využití kamene

Kámen se ve stavebnictví využívá od nepaměti. Dnes už se z něj přímo nestaví. Kámen nahradili cihly, beton a jiné materiály. Ale jako designový doplněk je kámen stále žádanější. Uživatelé u něj oceňují hlavně stálost, dlouhou životnost a jakousi nadčasovost. Také je příjemná i skutečnost, že s kamenným obkladem si do svého domu vpustíte přírodu a kámen v interiéru také vytváří zdravé a příznivé klima. Podstatným kladem je i hospodárnost a příznivé stavební náklady.

A kde všude se kámen využívá? V prvé řadě je to na podlahy. Pomocí kamene a jeho nepravidelných tvarů se dá této části interiéru či exteriéru vtisknout naprosto originální tvář. Stejně tato vlastnost – nepravidelnost tvarů – působí i při vytváření podlahových ploch,  schodišť, nášlapů, chodníčků, případně poklopů. Fantazii se meze nekladou. Své místo, ve využití kamene, má i kámen jako obklad. Obkládají se fasády, ale i místnosti, stěny nebo jen části stěn v domě. Je jen na vás a vaší představě, jak hodně budete originální, odvážní a třeba i trochu extravagantní.

 

Solnhofenský přírodní kámen

Tento kámen je tvrdý odolný vápenec. Ložisko kamene vzniklo před 150 miliony let na korálovém útesu. V kamenolomech se dnes nachází rozdílná síla tohoto nerostu. To podle usazených vrstev. Maximální síla získaného kamene je 270 mm. Podle síly je pak kámen vybírán pro formátování dlažby a nebo schodnicových stupňů. Předností Solnhofenského kamene je hladký, rovný, odolný a neklouzavý povrch. Na slunci nepálí, naopak si zachovává přírodní chlad na dotek. Při položení na podlahové topení v interiéru akumuluje teplo a příjemně hřeje. Prodává se v barvě světle béžové teplé s místy hnědavým zbarvením. Jeho využití je široké. Jako neformátovaný se používá na podlahy ve wellnes nebo zimních zahradách. Jako formátovaný v přírodním nebo leštěném stavu univerzálně do interiéru.

 

Mramor Jura

Jurský mramor vznikal před 140 miliony let. Těží se v blocích a následně se zpracovává podle zadání a určení. Společnost Globinvest s.r.o. se specializuje na dovoz Jurského mramoru v již formátovaných deskách o síle 10 mm. Vlastnosti tohoto materiálu, pro které je velmi žádaný, jsou pevnost a odolnost proti oděru, je houževnatý a stálý. V létě příjemně chladí a v zimně spolehlivě vede teplo. Jurský mramor se využívá v interiéru jako dlažba, schodnice, parapety. V exteriéru například k obkladu fasád. Co se týká barvy, jsou různé. Jura nabízí tóny šedomodré, béžové a někdy i s nádechem do „zrzava“. Kámen se vyznačuje abstraktní kresbou s malým množství fosílií.

 

Zahradní kámen

Globinvest dodává i různé druhy kamene, hodící se pro utváření zahrad, parků a krajinných celků. Nejpoužívanější pro tyto účely jsou vápenec, pískovec, rula, žula, porfir a břidlice. Provedení kamene je různé, koresponduje s použitím a výběr je opravdu bohatý.

 

Zamilovali jste se do kamene a plánujete zakomponovat jej do svého domácího prostředí. Než začnete, měli byste si uvědomit zásadní věc. Přírodní kámen je unikátní přírodní produkt, nejedná se o průmyslovou výrobu, kterou lze přesně opakovat. Tomu také odpovídá možná barevná odlišnost a členitost kamene. Ano, je to přesně ta věc, kvůli které si také kámen pořizujeme, ale kdo s tím nepočítá, mohl by být z výsledku práce hodně zklamán.

Globinvest s.r.o.

 


www.globinvest.cz

 


 

Související příspěvky

Nie je to ľahké, vybrať dvere

redakce

Společnost Recifa nemyslí jen na vlastní úspěch

redakce

Japonské stěny

redakce