BYT

Dokonalé stěny pro Váš komfort

Není to tak dávno, kdy většina z nás ve svých bytech bojovala s přesušeným interiérovým klimatem. Mokrý hadr na topení či sofistikovanější zvlhčovače vzduchu byly každodenním pomocníkem v zápolení s nepříjemným suchým vzduchem. Dnes se naopak valná část lidí v panelových domech potýká s opačným problémem. Byty v zateplených budovách s novými eurookny se v případě nedostatečného větrání stávají díky přílišné interiérové vlhkosti doslova líhní všemožných plísní, které jsou původcem mnoha zdravotních potíží a zejména stále rozšířenějších alergií.

Dostatečné odvětrávání interiérových prostor je jedním z předpokladů zdravého vnitřního prostředí. Nicméně v době, kdy většina z nás tráví většinu svého života v interiéru je dobré vytasit i jiné zbraně, než jenom pouhé větrání. Krom toho příliš časté větrání v zimě vede k nežádoucím únikům tepla.

Stavební materiál pro lepší mikroklima

Dnes brání přirozené výměně vzduchu v interiérech zejména moderní dobře těsnící okna a zvýšená hladina vlhkosti je běžným jevem při každodenním chodu domácnosti. Před rekonstrukcí bytového jádra  se proto vyplatí pečlivě vybírat zdicí materiály i finální povrchové úpravy, které mohou mít pozitivní vliv na kvalitu vnitřního klimatu. Použití zdicího materiálu, který reguluje vlhkost v interiéru,  vyžaduje použití vhodné omítky. Moderní sádrové omítky Baumit mají příznivý vliv na vnitřní klima, pomáhají udržovat hladinu vlhkosti v ideálním rozmezí mezi 55 až 65%.

Snadná realizace maximální efekt

Sádrové omítky jsou jednovrstvé. Celý proces od nanesení na podklad až po dokončení povrchu se provádí bez vynucených technologických přestávek během jednoho dne. To zásadním způsobem zvyšuje produktivitu práce a urychluje samotné nanášení omítky. Také doba vysychání a zrání je mnohem kratší než u běžné vápenno – cementové omítky.  Tento typ omítky navíc není náchylný k trhlinám.

Díky sádrovým omítkám není vytvoření naprosto hladkého povrchu stěny žádný problém. Nicméně hladká stěna není podmínkou. Pokud zákazník vyžaduje strukturovanou stěnu, může zvolit například sádrovou omítku točenou. Hladké stěny jsou ale výhodné tím, že je možné provádět jejich opravy takzvaně beze stopy, protože jemnozrnný materiál se vždy propojí s okolní stěnou. Hladké stěny umožňují také použití široké palety malířských aplikací. Na jejich povrchu se usazuje méně prachu a alergenů, což má opět pozitivní vliv na naše zdraví.

Řešení pro každý podklad

Baumit nabízí širokou nabídku sádrových omítek na různé typy podkladů , včetně rekonstrukcí. Sádrovou omítku je tedy možné použít buď přímo na zdicí materiál, při rekonstrukcích i jako finální  vrstvu místo štuku nebo na sjednocení starých oškrábaných omítek.

Dokonalá stěna během jednoho dne

 

  • Směs na sádrovou omítku lze rozmíchat ve vhodné nádobě pouhou zednickou lžící nebo míchacím nástavcem na vrtačce. Poté se na zdi začistí rozvody a případné    spáry.
  • Sádrová omítka se následně na stěnu nahází nebo natáhne hladítkem. Ihned po nanesení se provede její první stažení latí. Následuje srovnání do roviny a po částečném ztuhnutí se definitivně dorovná.
  • Omítnutá stěna se na závěr rozfilcuje pěnovým hladítkem nebo se vyhladí, případně se provede jiná finální úprava povrchu.


WWW.BAUMIT.CZ

Související příspěvky

Pozvánka na IBF 12. – 16.4.2011

redakce

Kde se bude sedět?

redakce

Nábytek z lamina nebo masivu?

redakce
Search by Voice