BYT

Kde se bude sedět?

K tomu, aby si člověk mohl pohodlně a v soukromí užívat sluníčka a čerstvého povětří na vlastní zahradě, stačí pár dobrých nápadů. Vybírejte pečlivě dřevěný nábytek, bazény, motorové pily nebo sekačky a vaše oáza pod širým nebem nebude mít chybu.Kde se bude sedět?

. Zapomeňte na staré kuchyňské židle, na kterých si zrovna moc pohodlí neužijete. Na čtení a lenošení se mnohem více hodí dokonale ergonomicky tvarovaný zahradní nábytek ze dřeva.

Vybírat můžete z celé řady dřevin. Z hlediska odolnosti vůči povětrnostním vlivům je velmi populární severská borovice a pak stále oblíbenější exotické dřeviny. Ať už je to červenohnědé meranti, odolný teak, ušlechtilé balau nebo extrémně odolný teak.

Osvěžení potěší

Ke krásné zahradě patří i osvěžení, a to nejlépe v podobě soukromého moře. Stále oblíbenější rodinné bazény svým majitelům nabízejí dokonalou příležitost k relaxaci a načerpání nových sil. Ve svém bazénu si můžete užívat komfortu koupání s rodinou a přáteli, v křišťálově čisté vodě a v soukromí vlastní zahrady. Bazény jsou také velmi

Vybírat si můžete mezi nejrůznějšími typy a tvary bazénů. Od těch nejdostupnějších pro nenáročné, které lze buď zapustit do země nebo nechat jen stát na povrchu až po luxusní zapuštěné bazény.

Pažit jako ze žurnálu

Aby byla naše zahrada opravdu dokonalá, je třeba se o ni dobře postarat. Chloubou každého majitele je především trávník. K tomu, aby byl vždy dokonale upravený, vám pomohou zahradní sekačky. Vybírat si můžete mezi rotačními, vřetenovými, strunovými nebo bubnovými. Jednoznačně nejoblíbenější jsou u nás rotační sekačky s vlastním pohonem kol.

Když je třeba prořezávat a zatopit..

Stejnou péči jako trávníkům je na zahradě třeba věnovat i stromům. K tomu vám nejlépe poslouží motorové pily. Na výběr jsou elektrické nebo benzinové modely od hobby přes poloprofesionální až po profesionální stroje. Pokud kromě prořezávky stromů plánujete připravovat dřevo na topení, určitě si vyberte výkonnější pilu s benzinovým motorem.

 

 


www.mountfield.cz


Související příspěvky

Upgraders

redakce

Nábytek z lamina nebo masivu?

redakce

Život s dětmi ve velkoměstě

redakce