BYT

Dodejte jedinečnost svému interiéru

Možností, jak ozvláštnit interiérové stěny je dnes bezpočet. Barevný nátěr je tou nejčastější variantou, velikou oblibu mají i tapety a různé cementové stěrky. Hledáme-li ale obkladový materiál, který dokáže naplnit touhu současnosti po jednolitosti, hladkosti a moderním vyznění, těžko najdeme lepší, než je sklo.

Skleněný obklad v lesku dodá prostoru takovou hloubku a zajímavost, jako to jiné materiály nedovedou. Lesk prohlubuje výraznost jakékoliv barvy, neutrálům zase šmrnc. Průsvitné sklo v kombinaci se stříbrným kovem dokonce vytváří samostatný a jinými prostředky nenapodobitelný styl, který proslavila naše přední architektka Eva Jiřičná. Matné sklo vytváří dojem hebkosti a působí nesmírně sofistikovaně. Není jiný materiál, který automaticky vzbuzuje zároveň moderní a luxusní dojem.

Lakovaná skla – Lacobel

Jednoznačně největším trendem v použití skel je obkládání stěn, tzv. wall cladding, které snadno nahradí běžné keramické obklady. Mezi nejčastěji takto používaná skla patří především lakovaná skla Lacobel, popř. lakovaná skla se saténovou povrchovou úpravou Matelac. Skla Lacobel představují moderní a maximálně kvalitní řešení pro residenční, ale i komerční interiér. Lakovaná skla se v aplikaci wall cladding vyznačují výbornou barevnou stabilitou, vysokou odolností proti vlhkosti a poškrábání a dobrou kompatibilitou s různými typy silikonů. K obkládání stěn jsou k dispozici jak ve velkých rozměrech, tak i ve formátu běžných keramických dlaždic.

Lakovaná skla Lacobel byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky na trendy a barvy (architekty, poradci na ladění barev a návrháři). Lakovaná plocha s efektem zrcadlení vytváří optický dojem hloubky a světla. Pokud se právě tímto materiálem rozhodnete doplnit váš interiér, budete si moci vybrat ze široké škály pastelových, pestrých a kovových odstínů. Existuje i možnost navrhnout si svou vlastní barvu a dodat tak interiérům exkluzivní nádech.

Neopomenutelné je také hledisko bezpečnosti. Pro zvýšení ochrany mohou být lakovaná skla Lacobel pokryta speciální polypropylenovou fólií tzv. SAFE fólií, která chrání lak a v případě rozbití skla zabraňuje dalším škodám či zranění: střepy totiž zůstanou přilepeny k fólii.

Škálu dekorativních skel společnosti AGC rozšířil i nový Lacobel T. Toto vysoce kvalitní kalitelné lakované sklo nabízí nejen veškeré výhody skla Lacobel (lesklý povrch, intenzivní barvy, optické zvětšení prostoru, barevná stabilita…), ale také možnost širšího spektra využití díky kalitelnému provedení. Lacobel T je ideální nejen pro použití v interiéru, ale i v exteriéru budovy či domu. Lacobel T je k dispozici ve čtyřech barvách, které jsou v souladu s moderními barevnými trendy, jde především o barvu černou a zářivě bílou.

 

Sklo je ideální materiál pro všechny interiéry, které chtějí na první pohled komunikovat, že jdou s dobou, nebo že ji dokonce předběhly. Široká paleta barev a povrchových úprav umožňuje vytvoření jakékoliv nálady od čistého a svěžího minimalismu (bílý lesk a namodralý mat) až po okázalý luxus (černý lesk a zlatá barva). Jde jen o to vybrat takovou polohu, která náležitý dojem vyvolá.

Více informací o produktech společnosti AGC Glass Europe naleznete na stránkách www.YourGlass.com , nebo nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese klara.soukupova@eu.agc.com.

 

 


www.YouGlass.com

 


Související příspěvky

Module Variations

redakce

Interiéry na klíč – buďte in, buďte bo-in-t!

redakce

Ekonomické stavby již jen nízkoenergeticky

redakce