BYT

Byty ve vrchních patrech bytových domů jsou náchylné k únikům tepla nejvíce

 

Jste majiteli bytu v bytovém domě a nad vámi už nebydlí nikdo, jen domovní půda a střecha. V takovém případě nejspíše řešíte nebo budete řešit, porovnání s majiteli bytu pod vámi větší nutnost vytápění. Podlahu vám sice nepatrně ohřejí spodní byty, ale v podstatě vám to není nic platné. Teplo, které v bytě nashromáždíte uniká přímou cestou vzhůru. Stropem přímo na půdu.

Teplo na půdě nikomu nepomůže

Tato situace je nejčastější hlavně na půdách starších bytových domů. Nejčastěji pak u starších staveb z cihel. Drtivá většina těchto staveb nemá zateplené stropy a půdy. Pokud zateplené jsou a jedná se o starší bytový dům, je velice pravděpodobné, že tato izolace vlivem času ztratila většinu svých izolačních schopností. Sejděte se tedy s ostatními majiteli bytů a navrhněte, jestli místo zbytečných oprav, které nikomu nepomohou by nebyla lepší variantou izolace půdy bytového domu. Ztráty tepla celé stavby se sníží opravdu výrazně.

Jen správná technologie dosáhne potřebných účinků

Nejdříve si samozřejmě je nutné prostudovat, jakými způsoby se půda bytových domů vlastně zateplovat dá. Na výběr máte různé technologie a různé materiály. Pokud je na půdě již vrstva izolace, ve většině případů postačí pouze její navýšení. Jestli půda není izolována vůbec je nutná kompletní izolace stropů na půdě domu. Některé způsoby zateplení také mohou výrazně komplikovat běžný chod budovy, protože v prostorách domu se bude pohybovat parta montážních dělníků, všude bude materiál, nepořádek a velký ruch. Zateplení může trvat i několik dní. Naštěstí v dnešní době již existují způsoby zateplení půd, které jsou rychlé, bez odpadu, bez ruchu a hlavně vysoce účinné.

IP Izolace Polná takové zateplení nabízí

Společnost IP Izolace Polná je specialistou na zateplení stropů a půd na všech typech staveb. Bytové domy do této kategorie samozřejmě spadají také. Zateplení probíhá pomocí foukané minerální izolace Magmarelax, která je schopna dosahovat maximálních izolačních účinků. Celý dům může být zateplen za jediný den a obsluhu zvládne bez odpadu minimální počet dělníků. Navíc izolace Magmarealx vytvoří na půdách souvislou izolační vrstvu bez tepelných mostů.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

 

Související příspěvky

Když povlečení, tak z bavlny! Proč?

redakce

Domovní vodoměrné šachty k připojení vodovodní přípojky

redakce

Projekt NA VACKOVĚ – v Praze 3 roste moderní bydlení i pro rodiny s dětmi

redakce