BYT

Teplo a vlhko jsou největší nepřátelé vašeho podkroví

Výzkumy prokázaly, že teplo a vlhko jsou největší nepřátelé vašeho podkroví. Mnoho domácností je vybaveno malými pasivními ventilačními otvory, které jsou však většinou neúčinné a nezabezpečují dostatečné proudění vzduchu v dostatečné míře na to, aby se z prostoru vypudilo teplo a vlhkost.

 

Podkrovní ventilátory Solar Star jsou technologicky vyspělé zařízení se solárním pohonem, které dokáže vyřešit oba problémy naráz. Většina elektricky napájených podkrovních ventilátorů se spouští na základě termostatu, tudíž pracují až když se teplo v podkroví nahromadí. Z tohoto důvodu termostatem spouštěné jednotky neřeší problém s nahromaděným teplem efektivně. Jiné systémy jsou zase vybavené jen vlhkoměrem, který měří vlhkost v podkroví. To může být také problém, protože když vlhkost dosáhne definovanou spouštěcí hodnotu, kondenzace a vlhko už dosáhly kritické úrovně.

 

Řešením je tedy Solar Star. Solar Star nepředstavuje nákladný problém výměny termostatů nebo vlhkoměrů, jako je tomu u elektrických ventilátorů. A přestože Solar Star fungujeod rána do večera, vlhkost a teplota nikdy nedosáhnou kritické spouštěcí hodnoty. Výsledkem je správné větrání podkroví, které prodlužuje životnost vaší střechy, snižuje servisní náklady a zpříjemňuje vaše domácí prostředí.

 

Čtěte více na:

www.solatube.cz

 

 

 


Související příspěvky

Spěte sladce v „Píseckých lůžkovinách“

redakce

Povlečení pro moderní domácnost

redakce

20 rokov skúseností – Celulózová izolácia CLIMATIZER PLUS a jej využitie v drevostavbách

redakce