TIPY

Sprchové kouty nejen do malých koupelen

Sprchový kout nebo vana? To je otázka, kterou jste si před rekonstrukcí nebo stabou koupelny možná položili i vy. Nejen v malých koupelnách užijete sprchový kout, v kterém rychle a snadno provedete každodenní hygienu. A pokud máte dostatečně velkou koupelnu, na co dělat kompromisy? Pořiďte si vanu i sprchový kout!

 

Akrylátové sprchové kouty jako nejlevnější řešení

Sprchové kouty působí elegantním dojmem a dodají koupelně na vzdušnosti. Nejsou náročné na údržbu a vydrží vám roky jako nové. Sprchové kouty se vyrábějí z několika materiálů. Nejčastěji se setkáte s modely z akrylátu, ale narazit také můžete na cenově dražší porcelánové nebo mramorové sprchové kouty. V moderních koupelnách se zabydlují sprchové kouty, které jsou opatřeny bezrámovými posuvnými dveřmi.

 

Různě hluboké vaničky do sprchového koutu

Sprchový kout můžete doplnit o sprchovou vaničku, ale není to podmínkou. Sprchové vaničky se vyrábějí do tvaru čtverce, obdélníku nebo čtvrtkruhu a z materiálů s dlouhou životností. Vybrat si můžete vaničky z akrylátu, smaltu, keramiky nebo litého mramoru. Pro mladé rodiny s dětmi jsou k dispozici hlubší vaničky, pro seniory nízké vaničky. Pokud se rozhodnete pro sprchový kout bez vaničky, vybavte ho žlabem.

 

Dobře izolované dveře jsou základ

Slabinou sprchového koutu jsou dveře. Špatně nainstalované nebo izolované dveře propustí vodu a hrozí, že se vám voda dostane na dlažbu. Jestliže potřebujete ušetřit místo, zvolte posuvné dveře s kvalitními pojezdy a z odolného materiálu. V koupelně s dostatkem místa si můžete dovolit zalamovací dveře nebo dveře, které se otevírají směrem ven od sprchového koutu.

 

Vyberte si nástěnnou nebo podomítkovou sprchovou baterii

Nedílnou součástí všech sprchových koutů jsou sprchové baterie. Ty můžete instalovat na stěnu nebo pod omítku. Oblíbené jsou zejména termostatické baterie, s jejichž pomocí si nastavíte konstantní teplotu vody pro každé sprchování. Nástěnné baterie připevníte na obklady, ale před koupí si změřte rozteč trubek. Podomítkové baterie nezabírají takřka žádné místo, neboť jejich tělo a rozvodové části jsou schované ve zdi.

Výrobce sprchových koutů Riho

Do sprchových koutů se vyplatí investovat. Kvalita je základem k tomu, aby vám sprchový kout vydržel dlouhé roky. Pokud zvažujete, od jakého výrobce zakoupit sprchový kout, prohlédněte si nabídku značky Riho, kterou nabízí firma Keraservis.. Tento holandský výrobce má závody v České republice a vyrábí nejen sprchové kouty, ale i vaničky, zástěny, hydromasážní a parní systémy a různé koupelnové vybavení.

Bezpečnost na prvním místě

Sprchové kouty by měly být pro své uživatele bezpečné. Z toho důvodu dbejte na to, aby měly dostatečně silné sklo nebo bezbariérové řešení. Handicapovaní lidé nebo senioři ocení ve sprchovém koutu sedátko a rodiny s dětmi protiskluzové podložky. Hydromasáž si zamilují lidé, kteří jsou unaveni každodenní prací a těší se na večerní relaxaci.

Vyberte si praktické a zároveň designově propracované sprchové kouty. Přihlédněte vždy k prostorovým možnostem koupelny a ujasněte si, jaké máte požadavky na sprchový kout.

Vždy je ale nejlepší vidět veškeré koupelnové vybavení na  vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně  a Ostravě. Rádi vám tam s realizací vaší nové koupelny odborně poradíme.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.keraservis.cz/

Související příspěvky

V létě se neobejdete bez pořádného bazénu. Které řešení vychází nejlépe?

redakce

Chcete dokonale čistou domácnost? Jde to poměrně jednoduše!

redakce

Topná sezóna je daleko, ale do rekuperační jednotky se vyplatí investovat již nyní

redakce