Search

Květináče nejsou jen na ozdobu, jak vybrat ty správné?

Blíží se konec doby letnění a s ním i potřeba nastěhovat veškerou zeleň z balkónů a teras zase zpátky do bytu. Jak si poradit s horou květináčů nebo jak poznat rostliny, které budou ještě na podzim potřebovat přesadit vám poradíme v tomto článku.

Správná péče o rostliny v interiéru i exteriéru se neobejde bez pečlivé volny nádoby. Tu je třeba vybírat s ohledem na velikost rostliny, tvar jejích kořenů i pěstební nároky. Například kořeny orchidejí potřebují světlo, takže se ve tmavém květináči časem udusí a kořeny fíkusů zase nesmí dostat k růstu příliš velký prostor, jinak začne nadzemní část rostliny vypadat nevzhledně. Jak tedy na to?

 vystrizek

Kořeny musí dýchat

Květináče a obaly na květináče případně podmisky spolu tvoří nerozlučný tandem, bez kterého by se nedařilo žádné rostlině. Kořeny musí dýchat, aby byly zdravé, proto musí být každý květináč opatřen drenážními otvory pro přístup vzduchu i odtok přebytečné vody.

Znečištění interiéru brání podmiska nebo o něco rafinovanější obal na květináč, který umožňuje navíc vnést do prostoru barvy nebo zajímavé tvary. Sada obalů na květináče v různých přírodních odstínech nebo naopak pestrých barvách vypadá mnohem lépe, než obyčejné hliněné nebo plastové květináče.

Víte, že: Rostlinu je třeba přesadit pokaždé, když začnou kořeny prorůstat drenážními otvory květináče? Průměr většího květináče volte nejvýše o 2-3 centimetry větší, příliš mnoho volné půdy rostlinám nesvědčí.

V e-shopu Plastiaobchod.cz jsou k dostání klasické i samozavlažovací květináče v mnoha barvách, tvarech i velikostech. Plastové květináče jsou lehké a snadno se přenášejí. Navíc se dobře čistí a nejsou náchylné k usazování nevzhledných vrstev minerálů vyplavovaných z hnojiv nebo vody, tak jako hliněné květináče.

 

Vyzrajte na vosy a další škůdce

Vyberete si i četného doplňkového sortimentu, kam patří nejrůznější držáky, konvičky nebo rozprašovače. Pro závěr léta a přicházející podzim se dobře hodí i past na hmyz a vosy, která nezvané návštěvníky polapí a nepustí ven. Lze ji postavit nebo zavěsit kamkoliv do bytu nebo zahradu. A vypadá mnohem lépe než nejrůznější podomácku vyráběné lapače, které navíc ne vždy fungují spolehlivě.  
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *