Search

Jak zatočit s plísněmi v bytě

Plísně v bytech či domech dokážou napáchat velké škody nejen na majetku, ale zejména na zdraví. Pro svůj růst ovšem potřebují více vlhkosti. Rosící se okna nebo zrcadla v koupelně, signalizují, že vaše domácnost má problém s nadměrnou vzdušnou vlhkostí. Vysoká vlhkost je živnou půdou pro růst plísní, které pak negativně působí na zdraví. Jak varuje PhDr. Kateřina Klánová, CSc.: „Vysoké koncentrace spor plísní v ovzduší mohou přítomným osobám poškozovat zdraví. Nejčastěji dochází ke vzniku alergického onemocnění včetně astma bronchiale.

Výskyt zdravotních obtíží závisí na imunologickém stavu (obranyschopnosti) lidského organismu a dávce (množství spor v prostředí) mikroskopických vláknitých hub. Více citlivé k plísním jsou děti, staří lidé a lidé, jejichž organismus je oslaben jiným onemocněním.“ Vyšší vlhkost v bytech lze pozorovat nejčastěji v chladném období, kdy méně větráte, ovšem jsou místa, kde můžete mít problém celoročně. Příkladem je kuchyně či koupelna. Při hodinovém sprchování se do ovzduší uvolní až 600 g vody. Z tohoto důvodu je koupelna jedním z nejproblematičtějších míst, co se týká rizika plísní. Plísně se vyskytují ve vlhkých koutech, pod vanou, sprchovým koutem, ale také je můžete pozorovat jako začernalé spáry okolo vany, umyvadla, nebo mezi dlaždicemi.

Jak se chránit?

Když plíseň vznikla, je třeba ji nejdříve zlikvidovat. Vhodným pomocníkem je např. sprej Ceresit STOP PLÍSNI, který jednoduše nastříkáte na zaplísněnou plochu a necháte chvíli působit, následně opláchnete. Sprej čistí a dezinfikuje v jednom kroku, místo zbaví nejen plísní, ale také bakterií.

Když máte v koupelně zašedlé či dokonce začernalé spáry mezi dlaždicemi nebo okolo vany či sprchového koutu, nemusíte vždy vytrhávat starý silikon, abyste se plísně zbavili. Tento problém trápí v současnosti až 70 % populace a je to dané právě tím, že dříve bylo nutné vytrhat starý silikon aplikovat nový. Na to si většina domácností musela pozvat odborníka. Nyní je to jiné. Stačí použít revoluční novinku Ceresit RE-NEW. Tento speciální silikon obnovuje jediným jednoduchým tahem celou spáru a ihned ji rozzáří bělostí. Díky revolučnímu složení pod nanesenou vrstvou Ceresit RE-NEW plísně nerostou. Navíc působí i preventivně a zamezuje jejich vznik v budoucnosti.

Nanesení je tak snadné, že jej zvládnete během několika minut a nepotřebujete k němu žádné aplikační potřeby. Po pouhých 6-ti hodinách se již můžete klidně sprchovat. Když se takto zbavíte plísní, je důležité udržet vlhkost na optimální úrovni. S tím vám dokáže pomoci pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°. Tento pohlcovač vlhkosti pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Nyní připravil Ceresit speciální limitovanou edici s další tabletou navíc. Ceresit STOP VLHKOSTI vám pomáhá udržet zdravější prostředí u vás doma.

www.stop-vlhkosti.cz
Jeden komentář u “Jak zatočit s plísněmi v bytě

  1. Adam napsal:

    Začala se nám také tvořit plíseň, ale stálé smrady z postřiků nás otravovaly a v bytě se nedalo pořádně dýchat a navíc se plísně stále vracely. Rozhodli jsme se proto koupit pořádný odvlhčovač, který odstranil vlhkost a plíseň se už neobjevila. Poradili nám zde a jsme nad míru spokojeni. Velká pochvala eshopu Gavri.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *