STAVBA

Už v létě myslete na zimu

U bazénu asi nebudete přemýšlet nad tím, kam si v zimě pojedete zalyžovat nebo kde zamluvit pobyt na jarní prázdniny. Pokud ale máte rodinný dům, nejspíš vás s prvním chladným ránem napadne, že se blíží topná sezóna.

Hned druhá myšlenka tak bude na peníze, protože největší náklady na provoz domu jsou právě ty za vytápění. Čím větší zima, tím vyšší náklady na topení, ale máte opravdu jistotu, že teplo zůstává v domě a nikde neuniká? Za vysoké náklady mohou také tepelné ztráty a často nám teplo uniká stropem. Je to proto, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud není strop dostatečně izolovaný, hodně tepla jím uniká. Rychlé a jednoduché řešení je foukaná izolace. Ta může pomoci ušetřit až třetinu nákladů na teplo v zimní sezóně a v létě ochrání obytné prostory před přehříváním.

Izolovat strop není nic,čeho by bylo potřeba se obávat. Není potřeba stavět lešení, vystěhovávat nábytek a hledat ubytování po kamarádech. Aplikace foukané minerální izolace je snadná, profesionální firma zvládne strop izolovat během několika hodin, zatímco vy můžete v klidu sledovat třeba oblíbený seriál. Na určené místo přivádí izolační materiál pomocí hadice technologie foukání, ostatní potřebné vybavení a zásoby dalšího materiálu jsou umístěné na autě, které parkuje před domem. Po ukončení práce si dělník vše odveze zpět na centrálu a tak je vše bez nepořádku nebo nutnosti skladovat potřebnou techniku a materiál několik dní na své zahradě.

Výhody foukané izolace však nejsou jen čistota práce a snadný úklid po dokončení. Izolant, kterým je minerální vlna, se díky foukání dostane do všech mezer i skulin a zajistí tak dokonalou izolaci bez tepelných mostů nebo chyb. Právě způsob aplikace foukáním je vhodný pro stropy a střešní konstrukce a to jak do starších objektů, tak novostaveb nebo na opravu původní izolace. Minerální vlna se neslehne ani po mnoha měsících, odolá plísním i škůdcům, nenasákne vodu a je nehořlavá. Zateplení stropu vám může ušetřit až 30 % nákladů a tak je návratnost investice do izolace otázkou jen několika málo let.

Související příspěvky

Efektivní ochrana dřeva na dosah ruky!

redakce

Sháníte nová okna? Vsaďte na českou kvalitu!

redakce

Novinky značky ESTILUZ 2011-12

redakce