STAVBA

Jak vybrat vhodnou CO2 svářečku?

Pokud si chcete pořídit svářečku, nejprve byste se měli zorientovat v nepřeberné nabídce současného trhu. Snad nejvíce žádaná je svářečka MIG/MAG, kterou však asi znáte pod názvem svářečka CO2. V následujících řádcích vám prozradíme její využití a princip fungování.

Svařování metodou MIG/MAG používá stejnosměrný proud. Svářečka CO2 má jednu hlavní výhodu, a to poměrně široké uplatnění. Co se svařovacích vlastností týče, ty jsou na vskutku vysoké úrovni. Se svářečkou je kromě jiného jednoduchá manipulace, takže si s ní poradí i naprostí začátečníci. Svařovací technika se liší i cenami.

 

Jak postupovat při výběru?

Předtím než vůbec vyrazíte do obchodu s těmito přístroji, ujasněte si, k jakým účelům by vám měla svářečka posloužit. Potřebujete ji pouze do garáže na občasné svařování, nebo se jedná o profesní nástroj, jenž vás bude živit? V prvním případě vám postačí svářečka s nižším výkonem.

Při výběru byste měli zohledňovat nejen maximální svařovací proud, ale i proud při dovoleném zatížení. Jestliže je tato hodnota 60 %, potom to znamená, že svářečka dokáže z 10 minut pracovat 6 minut a zbývající 4 minuty potřebuje k odpočinku.

U hobby modelů se setkáte s tím, že jsou vybavené dvoukladkovým podavačem drátu. Stejně tak je jejich nastavení jednodušší, neboť si upravujete pouze základní funkce, jako jsou předfuk a dofuk. Zároveň myslete i na bezpečnost, svářecí kukla vám nesmí chybět.

 

Co do dílen s náročným provozem?

Jestliže pracujete jako svářeč a hledáte do své dílny s náročným provozem nového pomocníka, určitě se zaměřte na výkonnější stroje, i když jsou dražší. Už nemají pouze dvoukladový podavač, ale rovnou čtyřkladkový.

Jestliže hledáte specialistu, v jehož produktovém portfoliu je svářecí technika, potom se vám nabízí e-shop SVARTOP. Spokojení budete s bohatou nabídkou i cenovou politikou.

Zařiďte si kutilskou dílnu spolehlivou a výkonnou svářecí technikou z www.svartop.cz/svareci-technika.

Související příspěvky

Chytrá izolace® v létě chladí

redakce

Na práci na vaší stavbě ještě stále není pozdě

redakce

Chcete si nechat postavit moderní rodinný dům?

redakce