STAVBA

Jak během chladných měsíců ušetřit na nákladech za vytápění?

Přes den je zatím stále krásně, ale chladné večery už připomínají konec léta, příchod podzimu a začátek topné sezóny. Té se každý rok majitelé domů obávají především kvůli nákladům. Ty ale můžeme snížit, a přitom si udržet doma komfortní teplotu.

Bez vytápění se neobejdeme, protože nikdo nechce mít v domě nepříjemné chladno a balit se do svetrů. Pokud ale chceme ušetřit, zaměřit se musíme především na to, jak udržet teplo v domě a zabránit jeho úniku. Některé možnosti zahrnují výměnu oken nebo zateplení fasády, ale tyto varianty mohou být finančně náročné, vyžadují delší dobu návratnosti, a ne vždy pomohou k výraznému snížení nákladů. Často zapomínáme, že základní fyzikální principy hrají velkou roli v našich nákladech na vytápění stále platí základní principy fyziky, tedy že teplý vzduch stoupá vzhůru. Pokud ho nezastaví žádná izolace, pokračuje stále výš a skrz strop a střechu uniká ven.

Právě izolace stropu nám tak může pomoci ušetřit až třetinu nákladů, protože udrží teplo v domě a zabrání jeho únikům. Foukaná minerální izolace je řešením pro půdní prostory, krovy a zateplení stropů. Aplikuje se technologií foukání, dostane se tak do všech mezer a vytváří souvislou vrstvu, což minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů. Při realizaci nové izolace není nutné vystěhovat celou rodinu a na několik dní vyklidit dům. Aplikace je snadná a rychlá, vše je hotovo během několika hodin a bez nepořádku. Izolant je uskladněn v zásobníku na autě, které parkuje u domu, a z něj pomocí hadice dopravován přímo na místo určení.

Foukaná izolace je rychlé a efektivní řešení, jak ušetřit za vytápění, protože zamezuje únikům tepla. Zároveň v létě pomáhá udržet v domě příjemnou teplotu a zabraňuje jeho přehřívání, což oceníme především v podkrovních místnostech.

Související příspěvky

Lité podlahy – anhydrit PROFI – ideální pro provádění vytápěných podlah a nejen to!

redakce

Hydroizolace plochých a šikmých střech

redakce

Beton na fasádě sleduje nejnovější trendy!

redakce