INSPIRACE

Vypínače DECENTE vám odhalí nevšední krásu betonu!

Beton si spojujeme především s ryze funkčním využitím, ale pokud nám nechybí trocha odvahy, můžeme ho směle vpustit i do svého interiéru. Jak? Prostřednictvím skutečně citlivého ztvárnění a osobitého přístupu k jeho vlastnostem a tvárnosti. Ale není beton jako beton – různé typy směsí dokáží nabídnout nejrůznější vlastnosti – od textury povrchu až po tvorbu nápaditých tvarových kreací.

V interiéru si beton skvěle rozumí například se dřevem nebo kovem. Vyzkoušet to můžete třeba díky originální řadě vypínačů DECENTE. Jejich betonové rámečky inspirované industriálním stylem vás zaujmou především svým nevšedním povrchem a texturou, jež vyniká dlouhodobou barevnou stálostí (nebledne jako např. rámečky z plastu). Jejich životnost je téměř neomezená a údržba doopravdy jednoduchá.

 

Ruční práce v každém detailu

Beton použitý pro výrobu rámečku se pyšní velmi vysokou kvalitou podpořenou přidáním organických vláken přispívajících k jeho pevnosti. Beton je zpracováván ručně – každý kus je originál, jedinečný nejenom díky ruční práci, ale také strukturou pórů přirozeně se vyskytujících na povrchu zformovaného betonu. Povrchová impregnace pak váš nový doplněk interiéru ochrání před poškrábáním při běžném užívání.

Věděli jste, že: díky unikátní povrchové úpravě vynikají rámečky řady DECENTE z kovu, skla a betonu skvělou odolností proti UV záření, takže jsou vhodné i do venkovních prostor?

 

DECENTE, to není jen beton

Designovou řadu vypínačů DECENTE charakterizují tři hlavní znaky: čistota linií, nadčasovost designu a použití ušlechtilých přírodních materiálů. Mezi ně patří kov, dřevo, sklo, plexisklo a nyní nově i beton. Každý z těchto materiálů dovoluje vzniknout širokým luxusně působícím rámečkům, které skvěle zapadnou do jakéhokoliv stylu moderního interiéru.

Rámečky lze kombinovat do čtyřnásobného (u betonu trojnásobného) svislého i vodorovného provedení, které vyhoví i těm nejnáročnějším uživatelským požadavkům. Celková kompozice působí díky minimální tloušťce vypínač velmi elegantně. Na kryty byl použit vysoce kvalitní, UV stabilní plast. A jistě oceníte i možnost širokého výběru barevného provedení – kromě oblíbených metalických odstínů je v nabídce i bílá a černá barva v matné povrchové úpravě, která si poradí i s neodbytnými otisky prstů.

Kolekce DECENTE i další novinky společnosti OBZOR budou k vidění na veletrhu Light&Building 18. – 23. 3. 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem. Expozice bude prezentována v hale 11.1. na stánku B92.

Kolekci vypínačů a zásuvek DECENTE vyrábí česká společnost OBZOR, výrobní družstvo Zlín. První výrobky OBZOR spatřily světlo světa již v roce 1965 a společnost se rychle vypracovala na pozici tradičního výrobce vačkových spínačů a domovní elektroinstalace. Mimo to dodává díly i pro automobilový průmysl a místo v jejím portfoliu mají i zdravotnické potřeby. A v řadách svých zaměstnanců najde vždy dostatek míst i pro osoby se zdravotním postižením.

Související příspěvky

Sedací pytle jako fenomén současné doby! Jaké jsou možnosti?

redakce

Vybíráme interiérové dveře. Jaké parametry jsou důležité?

redakce

Skleněné posuvné dveře – nejčastější volba architektů do moderních interiérů!

redakce