INSPIRACE

Návrh a realizace restaurace, luxus s orientálními prvky a nádechem tajemna

S ženou jsme koupili starší restauraci a měli jsme v plánu ji rekonstruovat. Restaurace se nám líbila hlavně kvůli své poloze a dobré ceně nemovitosti, jinak jsme věděli, že zde bude ještě spousta práce. Měli jsme takovou svou vizi, kterou jsme hodlali uskutečnit. S původním vybavením neměla vůbec nic společného, bylo potřeba vše vystěhovat, proběhly zde i nějaké stavební úpravy a až pak nastal čas najít vhodného designéra, který by nám pomohl s výslednou realizací.

Naše představa byla jasná, ale potřebovali jsme myšlenky trochu utřídit. S tím nám velmi pomohla designérka, kterou jsme pro spolupráci oslovili. Jmenuje se Pavlína Lipková a je z ORIGINE INTERIER DESIGN, realizace, návrh interiéru restaurace Brno.

Celý interiér je laděn do orientálního stylu, který je luxusní a jedinečný. Podlaha je zde naprosto úžasná, z té jsme měli velkou radost. Masivní, dřevěná, dubová, prostě jednoduchá, ale krásná. Celý interiér příjemně zatepluje a předností je i její odolnost, ta je v takových prostorech třeba. Není vše jen o designu, ale je potřeba volit i funkčnost.

Jedna z prvních věcí, kterou jsme při realizaci dále řešili byly stavební úpravy. Výsledkem měl být interiér, který nebude mít vůbec žádné příčky a povedlo se. I kuchyň jsme koncipovali tak, aby navazovala přímo na restauraci a hosté mohli být, tak trochu, součástí všech příprav.

Kuchyň, od prostoru pro sezení, oddělují dva bary, jeden je v barvě černé a druhý v barvě bílé. Ty umožňují zákazníkům přímo sledovat dění v kuchyni. Bary jsou z masivního dřeva s tvarovanými nohami, na kterých se poprvé objevuje motiv zvířecích hlav, antického vzhledu.

18294475 - modern amsterdam

Dále již vstupujeme do prostoru, kde jsou rozmístěny stoly a židle. Stoly jsou vyrobeny z krásného ebenového dřeva a rozhodně stojí za povšimnutí, většina z nich není ani překryta ubrusem. To by byl hřích.

Luxusní stoly, jednoduchého tvaru, ovšem s masivními, tvarovanými nohami, perfektně doplňují designově židle. Ty jsou celé, včetně nohou, prošité černou kůží a jejich design je naprosto famózní. Na opěradle ještě každou zdobí originální vytlačený ornament. Většina stolů je klasického obdélníkového tvaru, najdete ovšem zde i stolky kulaté, které jsou jako dělané pro intimnější posezení.

Dominantou celé místnosti je bezesporu obložení stěny, na které jsou motivy zvířecích hlav a pul koulí, a které se opakují i na nohách barů a stolů. Stěna je v tmavě šedé barvě, je ovšem osvětlená tak, aby vynikla. Propůjčuje interiéru tajemný nádech. Vitríny s dekoračními předměty a se skleničkami celý prostor již pouze dokreslují a trochu jej odlehčují.

17368376 - decorative wall in amsterdam

Zajímavé je, že celý interiér restaurace osvětlují pouze světlo z kuchyně, kde najdete, mimo jiné, i černé lustry industriálního vzhledu. Vstup do jídelní části uvádí dvě půlkulatá zlatavá světla, zbytek interiéru je osvětlen pouze bodovými světly a tak celé restauraci propůjčuje intimní atmosféru. Punc luxusu jí pak dodává nádech námořnické modré, která je použita na stropě a některých stěnách, několik modrých bodovek barvu stěn ještě podtrhuje.

Chtěli jsme luxusní a originální interiér a měli jsme to štěstí, že jsme narazili na šikovnou designérku, která nám pomohla naše sny uskutečnit, tímto paní Pavlíně Lipkové velmi děkujeme a přejeme spoustu spokojených zákazníků.

 

Související příspěvky

Zima a vlhko: jak proti němu bojovat?

redakce

Špína ani mech už nemají šanci aneb jak zvelebit okolí svého domu

redakce

Jste sami sebou?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.