INSPIRACE

Jak vybrat vaničku ke sprchovému koutu?

O vhodnosti výběru sprchového koutu do domácnosti bylo napsáno již mnoho článků. Fakty, že při sprchování šetříte vodu a energie a očista probíhá důkladněji a rychleji se nedají vyvrátit a jsou základními rysy pro sprchové kouty a zástěny. Navíc mohou být využity i v menších koupelnách bez omezení jejich komfortu a vybavení. Nyní se ale zaměřme spíše na to, jaký druh sprchového koutu bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám. Každá domácnost má na sprchování odlišné nároky.

 

Výběr vaničky ovlivňují pohybové možnosti členů domácnosti

Sprchový kout se základně dělí na 2 části – vaničku a zástěnu. Některé druhy sprchových koutů mohou být dokonce bez vaničky, kdy zástěna je instalována přímo na dlažbu, která musí být samozřejmě položena se spádem do odpadu v podlaze. Taková varianta je ideální například pro důchodce nebo osoby s omezenou hybností. Při vcházení dovnitř a vycházení ven ze sprchového koutu nemusíte překonávat žádné překážky. Pokud nemáte možnosti instalovat zástěnu přímo na dlažbu, měli byste pro seniory a osoby s pohybovými obtížemi bezpochyby volit nižší vaničky s minimální výškou. Mladší rodiny si naopak mohou dopřát vyšší druhy vaniček.

Vysoké vaničky jsou ideální pro děti

Naopak rodiny s malými dětmi mohou volit spíše vyšší druhy vaniček. Vcházení a vycházení zvládnou bez problémů. Vysoké vaničky jsou navíc ideální pro menší děti. Jejich výška může být totiž i 35cm a dětem tak může částečně umožnit i koupání a relaxaci ve vodě. Takto vysoké vaničky do sprchového koutu jsou většinou tvarovány i se sedátkem.

 

Kde najít takový výběr?

Jestli chcete vybírat z opravdu široké a pestré nabídky sprchových vaniček od světových výrobců, navštivte e-shop levna-koupelna.cz. Zde najdete všechny druhy sprchových vaniček přehledně rozdělené do jednotlivých kategorií podle tvaru – čtvrtkruhové vaničky, obdélníkové vaničky, čtvercové vaničky, ale i atypické vaničky moderních tvarů. Každá kategorie obsahuje několik desítek odlišných vaniček, ze kterých si jistě vyberete takovou, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

Kompletní informace a sortiment najdete na www.levna-koupelna.cz.

Související příspěvky

Jak se stěhuje v Praze

redakce

Zdá se vám, že váš interiér potřebuje změnu? Změňte vzhled od základu!

redakce

Netradiční kolekce dětského nábytku Butterfly  vás okouzlí svou veselostí

redakce