INSPIRACE

Dětské koberce, správná volba do každého pokojíčku

Výběr dětského koberce podléhá mnoha důležitým kritériím. Na co byste neměli zapomenout, pokud chcete svému potomkovi zútulnit pokojíček?

Koberce zútulní a zkrášlí každý pokojíček

V první řadě se musíte rozhodnout, zda položíte koberec celoplošně nebo zvolíte pouze kusový. Celoplošné koberce vyvolávají pocit útulnosti, místnost zateplí, a to jak subjektivně, tak také reálně, protože studená podlaha se stane na došlap příjemnější.

Pro kusové koberce a běhouny hovoří snazší pokládka i pozdější výměna. Až vaše dítě přestane fandit pohádkovým postavičkám a animovaným motivům, koberec vyměníte za jiný.

U nejmenších dětí patří k populárním stálicím například dětské koberce s motivem silnice a další, které mohou přímo využít ke svým hrám. Později stačí kusový koberec nahradit designovým kouskem.

Správně vybraná podlaha, ať už v podobě parket či podlahy plovoucí, neurazí v pokojíčku batolete nebo teenagera. Díky dětským kobercům ji můžete obměnit podle aktuálních potřeb.

Jak vybrat dětský koberec

Ačkoli to k tomu některé majitele svádí, je nutné upozornit, že ani kusové koberce se neperou v pračce. Používají se na ně speciální čističe. V případě, že se obáváte toho, že dítko koberec záhy poničí neodstranitelnými skvrnami, zvolte opět raději kusový koberec. Později jej můžete snadno nahradit novým.

Současné koberce jsou již natolik odolné, že běžné opotřebování hravě zvládnou. Většinou se jedná o syntetická vlákna, která vykazují dobrou odolnost vůči oděru i vůči skvrnám a barevnou stálost. Umělé materiály lze také snáze vyčistit. Mezi nejpoužívanější v této sféře patří zejména polyamid.

Ačkoli se koberce vyrábějí i z přírodních materiálů, jako je vlna, pro ty umělé hovoří jednoznačně nízká pořizovací cena.

Preferovat bychom měli zejména koberce s nízkým vlasem. Lépe se udržují, prach je možné dokonaleji odstranit vysavačem ve srovnání s koberci, které mají vlas vysoký.

Související příspěvky

Prohlédněte si rezidenci Klánovice! Bydlení je jedinečnou záležitostí!

redakce

Jak na chov krevetky Caridina dennerli?

redakce

Hodiny rozhodně nejsou jen prostým ukazatelem času

redakce