INSPIRACE

Čím sypat v zimě chodníky a silnice? Ideální řešení nabízí Liapor!

Zimní posyp silnic, chodníků, příjezdových cest a ostatních komunikací je před začínajícím zimním obdobím velmi potřebný. Je třeba, aby dostatečně kvalitní řešení problému měly připravené obce, firmy i majitelé rodinných domů. Možností, jak a čím sypat komunikace, cesty a chodníky, je v současnosti hned několik. Který způsob je ale ten správný? Velmi efektivní řešení tohoto problému nabízí Liapor.

 

Drcené keramické kamenivo je správná volba

Společnost Liapor nabízí jako zimní posyp drcené keramické kamenivo. Jedná se o materiál s několika přednostmi. Základní výhodou je především okamžité odstranění nebezpečí podklouznutí na zledovatělých a zasněžených površích. Je účinný nejen proti podklouznutí při chůzi, ale skvělých výsledků dosahuje také u automobilů, kdy zabraňuje protáčení kol. Účinnost je zaručena i při teplotách 15°C.

Zcela ekologický a nezávadný materiál

Zimní posyp Liapor je navíc zcela ekologický výrobek, který nijak neškodí lidskému zdraví ani životnímu prostředí. Jedná se o přírodní jíl, který byl v peci vypálen a tím došlo k jeho vytvrdnutí. Vypálený produkt je následně drcen do podoby štěrkových kamínků, se kterými je možné sypat všechny druhy cest. Díky výrobě posypu bez chemikálií čistě přírodní cestou také posyp Liapor disponuje označením “Ekologicky šetrný výrobek”. Výrobek je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale například i k tlapkám vašich domácích mazlíčků, kterým například posypová sůl nedělá vůbec dobře.

 

Lehký, tvrdý a trvanlivý materiál

Na rozdíl od klasického kamenného posypového štěrku má posyp Liapor mnohem nižší hmotnost. I přesto ale disponuje vysokou tvrdostí, takže se rozhodně nerozpadne na drť. Není třeba sypat tak často, jako některé ostatní posypové materiály. Při tání vzlíná na povrch a když dojde k dalším mrazům a k dalšímu sněžení, je opět na povrchu a zabraňuje podklouznutí. Na jaře pak stačí jen posyp Liapor zamést nebo spláchnout do kanalizace – neucpává ji.

 

Různá balení pro různá využití

Pro domácnosti, firmy, bytová družstva a další, je připraven posyp Liapor v praktickém balení – v pytlích. Pytle se snadno skladují a snadno se s nimi manipuluje. Balení Liapor posypu může být 10 litrů nebo 50 litrů. Balení 10 litrů má hmotnost jen 4,5 kg a vystačí na posypání až 100m2. Navíc jej můžete vozit i ve svém automobilu a v případě zapadnutí si podsypat cestu. Balení o obsahu 50 litrů váží 22,5 kg a hodí se pro posyp až 500 m2 plochy. Zimní posyp Liapor je možné objednávat online.

Detailní informace o tomto posypu najdete přímo na www.zimniposyp.cz.

Související příspěvky

Jak vybrat lednici vhodnou pro vaši domácnost?

redakce

Clony před sluncem jsou nedílnou součástí naší historie

redakce

Je hodnota pH vody ve Vašem bazénu odpovídající?

redakce