DŮM

Umyvadlo je srdcem koupelny, umíte ho správně vybrat?

Jde o nepřehlédnutelný kus vybavení, u kterého trávíme většinu času při používání koupelny. Kvalitní umyvadlo tedy musí zaručeně něco vydržet. Nesmí ho „rozházet“ neobratné ručky malých dětí ani poctivý šmír po opravě rodinného vozu. Jeho výběr by měl být postaven nejenom na vzhledu, ale mnohem spíše na důležitých detailech, které mohou jeho životnost prodloužit.

 

Vybíráte umyvadlo jen podle vzhledu? Pak děláte chybu!

Umyvadlo primárně neslouží k dekoraci, ale k pohodlné očistě rukou. Takže pokud kvůli svým příliš malým rozměrům nebo vysoko umístěné baterii při každém otočení kohoutku nepříjemně cáká, určitě nepůjde o ideální model pro každodenní použití. Při výběru zvažte i další faktory – jestliže často napouštíte třeba konvičku na květiny, určitě oceníte o něco větší manipulační prostor než obvykle.

Zastřeno na materiál

Na klasické keramice není naštěstí téměř co zkazit. Ale úplně jinou kapitolou jsou moderní umyvadla umístěná tzv. na desku. V jejich případě rozhodně nepostačí obyčejné lamino. Jestliže nechcete do dvou let znovu rekonstruovat kvůli plísním a zkrabacenému povrchu desky, vsaďte raději na vysokotlaký laminát, corianovou desku nebo třeba lakovanou dýhu.

Náš tip: krásné výrobky z corianu má pod palcem třeba český návrhář Jaro Větvička. Jeho umyvadla splňují vysoké standardy dekorativního designu, ale zároveň jsou maximálně praktická. Zakoupíte je v e-shopu koupelnového studia Perfecto Design, kde vám s jejich výběrem rádi poradí.

Levná baterie vás může zradit už po půl roce

K pečlivému výběru umyvadla patří i výběr kvalitní baterie. Obloukem se vyhněte výrobkům nižší kategorie s plastovou kartuší, která může brzy podlehnout působení vodního kamene. Důležité je vzít v úvahu i tlak vody ve vašem vodovodním řádu. Pákové baterie si rozumí jen s tím vysokým, nízký si žádá pokorný návrat k původnímu mechanickému ovládání. Jedině tak vám bude vaše nové koupelnové vybavení sloužit bezchybně roky, a ne jen pouhé měsíce. A o to jde přece především!

Související příspěvky

Výběr a rekonstrukce střechy

redakce

Proč zvolit pro pasivní domy nebo novostavby peletová kamna COLA

redakce

Jak je to s historií mobilních domů, které jsou v současnosti tak populární?

redakce

1 komentář

Lenka 30. 8. 2018 at 11:54

Hezká práce! Umyvadlo už máme vybrané. Hodil by se nám článek týkající se sprchových koutů. Nevíme, který vybrat. Mrkněte: https://www.sanimat.cz/k640-sprchove-kouty-a-vanicky-sprchove-kouty-a-vanicky-radaway. Jaký máte vy? Zlatě, když byly na výběr 2 varianty. Člověk měl aspoň hned jasno :).

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.