DŮM

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale bojíte se jejího zašpinění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní posezení, dlažba u bazénu či na zahradní chodníky se nejvíce hodí využití betonových dlažeb. Beton je dominantní svou pevností, rychlou realizací, odolností vůči působení venkovních vlivů a figuruje elegantně. Bohužel je tu jedna nepříjemná skutečnost. Betonové dlažby se lehce špiní a velmi obtížně čistí. Obzvláště od mastných skvrn, skvrn od kávy i od jiných druhů tekutin, které v sobě obsahují barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí nemile mnoho. Jak si s tím poradíme?

 

Nezkoušejte dočasná řešení, nýbrž dlažbu, která se neumaže

Mnoho lidí betonovou dlažbu po pokládce zajistí povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasákavost materiálu a vylepšit čištění. Impregnace se ale nedostanou přímo do struktury dlažby, pouze na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chůze po dlažbě i postupem času se impregnace krok po kroku vytrácí a je třeba jí rekonstruovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá sestavit racionálně a dlouhodobě. I na našem trhu se dají totiž dohledat produkty, které jsou už z výroby zajištěné ochranou proti skvrnám a jiným nečistotám.

 

Novinku zavedla firma CS-BETON

Jedním z dodavatelů v této oblasti bychom na evropském trhu mohli zdůraznit společnost CS-BETON. Ta totiž startovala již před lety vyvíjet systém bezpečí betonových dlažeb před znečištěním a skvrnami. Tento systém není založen na povrchové impregnaci samostatných dílů, ale začíná už samotným dodáním potřebných látek do betonové směsi. Takto byla vyvinuta dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.

 

V následujícím roce vylepšením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu ochránění dlažby, dosahuje několikrát intenzivnějšího stupně odolnosti a především pak doby trvanlivosti. Nese název CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dokáží bránit vzniku skvrn na dlažbě, ochrání před špínou a znečištěním, odpuzuje vodu a brání se výskytu mechů, snadno se čistí, dosahuje intenzivnějšího probarvení a je široce chráněna proti vyblednutí zbarvení následkem UV záření.

Související příspěvky

Je vaše podlaha dostatečně teplá?

redakce

Kvalitní dveře a zárubně za nejnižší ceny

redakce

Každý dům si zaslouží kvalitní osvětlení!

redakce