DŮM

JAK čistit odpadní vodu EKOLOGICKY?

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Možná i vy řešíte problém s nedostatečnou kapacitou stávajícího septiku nebo právě stavíte nový rekreační objekt či penzion. Možná že i Vás zajímají otázky ekologického čištění odpadní vody z kuchyně, sociálních zařízení a ubytovacích kapacit. Likvidace těchto odpadních vod bývá velkým oříškem moderních hotelů, penzionů a rekreačních objektů v odlehlých končinách a zejména v horských nebo přímo chráněných oblastech.

EKOLOGIE NADE VŠE

V současné době existuje stále ještě velké množství lokalit, kde není vybudována obecní ČOV s kanalizací, její výstavba se neplánuje nebo objekt typu rodinný dům, hotel, penzion, chata nebo rekreační objekt je hodně vzdálený od kanalizace. Pořízení ČOV určitě není povinností. Povinností je ale řádně zneškodňovat odpadní vody. A to buď napojením na kanalizaci, jímkou na vyvážení nebo čištěním odpadních vod. Protože vyvážení splašků na čistírnu (na pole nelze) je provozně nejnákladnější, pak vlastní čistírna je určitě jedna z nejlepších variant investice. Pokud patříte k těm svědomitějším, kterým záleží na tom, že svými odpadními vodami a splašky neznečišťují přírodu a blízké okolí pak jistě začnete uvažovat o pořízení čistírny s vysokou účinností, propracovanou technologií, spolehlivým provozem a signalizací poruchových stavů.

Způsoby likvidace nebo využití vyčištěné vody

Vyčištěnou vodu z čistírny lze likvidovat různými způsoby. Pokud je v blízkosti čistírny potok, řeka nebo rybník, pak nejlepším způsobem likvidace odpadní vody je její vypouštění do vodoteče.

Další možností je zasakování do podzemních vod. Tento způsob likvidace odpadní vody je pro majitele čistírny nejjednodušší, avšak získání povolení k zasakování, bývá na úřadech nejvíce složité.

Vyčištěnou vodu z čistírny lze také jímat do nádrže a dále využívat k zalévání nebo k dalšímu využití. V tomto případě je vhodné pořídit čistírnu s vestavěným pískovým filtrem. V něm se zachytí veškeré nečistoty a do zásobníku odtéká naprosto čirá, nezapáchající voda, která je vhodná pro všechny druhy moderních zavlažovacích systémů, které jinak vyžadují pitnou vodu.

TopolWater, s.r.o.
Nad Rezkovcem 1114
286 01 Čáslav
Tel. 327 313 001 – 3
Mob. 602 688 362
e-mail: topas@topolwater.com
www.topolwater.com

Související příspěvky

Tepelná čerpadla od značky Nibe

redakce

Pohodlné sezení je základem boje proti bolesti zad

redakce

Rekonstrukce bydlení nemusí být tak složitá, jak se zdá

redakce