DŮM

Tepelná čerpadla od značky Nibe

Při volbě mezi tepelnými čerpadly by vaší pozornosti zaručeně neměly uniknout tepelná čerpadla značky Nibe. Tato švédská značka má za sebou léta zkušeností a stále zdokonalují, jak své výrobky, tak svůj zákaznický servis. Tím se stávají opravdovou špičkou ve svém oboru.

Tepelná čerpadla značky Nibe se stávají čím dál častější volbou zákazníků při výběru topného systému budov. Tepelná čerpadla totiž skrývají hned několik výhod, které vám v následujícím článku odkryjeme.

 

Obnovitelné zdroje jako správná volba

Životní prostředí volá o pomoc už nějakou dobu. I díky tomu se ropa a podobné zdroje pomalu, ale jistě stávají minulostí. Žádá si to nejen příroda, ale i státní regulace. Správnou volbou jsou tedy obnovitelné zdroje, jako je sluneční energie aj. A přesně na to sázejí i tepelná čerpadla značky Nibe, která jsou stálým zdrojem energie a přitom využívají zdroje šetrné k životnímu prostředí. Na svůj starý kotel požírající olej a další škodliviny rychle zapomeňte a vsaďte raději na řešení šetrné k životnímu prostředí.

Tepelná čerpadla využívají energii ze slunce, které ohřívá okolní prostředí. V případě tepelného čerpadla fungujícího na principu země-voda, slunce zahřívá zeminu, ve které se kumuluje teplo. Tepelná energie ze země je naprosto nevyčerpatelným a stálým zdrojem, kterou tepelné čerpadlo Nibe využívá pomocí kolektorů. Ty se mohou instalovat buď na povrchu pozemku, nebo pomocí hlubinných vrtů. Je však důležité vhodně zvolit typ tepelného čerpadla.

V případě využití tepelného čerpadla vzduch-voda je princip obdobný. Vzduch je veden přes výparník venkovní jednotky a pomocí okruhu tepelného čerpadla se z něj odebírá tepelná energie, která je převáděna na využitelnou teplotu a dále přenášena do vody. Tato voda se pak může využít například v podlahovém vytápění. Efekt je až neuvěřitelný, venkovní teplota totiž nemusí být nikterak vysoká a přesto tepelné čerpadlo Nibe dokáže ohřát vodu pro vytopení celého objektu. To celé při velmi nízké spotřebě energie. Tím se tepelné čerpadlo stává opravdu šetrným řešením nejen pro životní prostředí, ale také pro vaši peněženku. Návratnost investice je totiž velmi vysoká, cca 6 -8% ročně. Využít také můžete dotace a programy jako je například Kotlíková dotace, či Nová zelená úsporám.

 

Kde se dá tepelné čerpadlo využít?

Odpověď je jednoduchá – všude. Tepelná čerpadla se opravdu dají využívat téměř kdekoliv, ať už mluvíme o stávajícím objektu, či novostavbě. Tento ohřevný systém můžete využít i při výměně vašeho starého kotle na olej, či jiné pevné palivo a snížit tak své náklady i dopad na životní prostředí. Moderní, špičková tepelná čerpadla Nibe jsou navíc velmi tichá zařízení, které neurazí žádný interiér.

 

Instalace a něco navíc

Instalace celého systému není nic složitého a časově náročného. Venkovní jednotka se umístí na podstavec a dále se připojí k vnitřní jednotce. V případě volby čerpadla země-voda je občas nutný vrt do země, který může komplikovat nevhodný terén. I přesto však s konečným výsledkem budete nad míru spokojeni. A je tu ještě něco navíc. Vnitřní jednotka čerpadla disponuje velmi snadným ovládacím systémem, který vám nabízí různé časové programy a jiné vlastnosti, pro co nejefektivnější využití topného systému u vás doma. Vše lze navíc ovládat a monitorovat na internetu pomocí Nibe Uplink. Zde můžete na dálku vše regulovat a určovat rozsah možností. Tato skvělá vychytávka také výborně poslouží vašemu instalatérovi při optimalizování tepelného čerpadla, nebo při hlášení poruch. Obraťte se na kvalifikované odborníky, kteří vám s výběrem tepelného čerpadla Nibe rádi pomohou.

Související příspěvky

Tepelné čerpadlo se u novostaveb opravdu vyplatí. Čím konkrétně?

redakce

Hledáte maximální komfort? Vsaďte na rostoucí pergoly

redakce

Postel z kvalitního masivu nestárne

redakce