BYT

Kvalitní jímky za výbornou cenu – od firmy BIOWA

Jímky (akumulační nádrže) slouží primárně pro zachycení a akumulaci vody všude tam, kde je to potřeba. Jsou vhodné například pro použití u obytných objektů, rodinných domů (RD), které nejsou vybaveny kanalizací. V tomto případě slouží k shromažďování fekálií.
Nejedná se ovšem jen o rodinné domy – jejich využití je širší – jako jsou například chalupy, chaty, dále různé provozovny, ale i obchody, dílny, restaurace, penziony a zemědělské stavby.

Jímky ale mohou sloužit také jako zásobník dešťové vody a po konzultaci s výrobcem dokonce i jako zásobník chemikálií.

Jímky od odborníků – k obetonování tak i samonosné
Společnost BOIWA vyrábí jímky a nádrže různých druhů a typů a velikostí.  Jejich použití je vhodné u obytných objektů, které nejsou vybaveny kanalizací.
Výrobní program firmy je opravdu široký. Jedná se o jak jímky určené k obetonování (kruhové i hranaté) tak i o samonosné (opět kruhové i hranaté).  Specialitou pak jsou jímky válcové samonosné, které je výhodné použít do míst s výskytem spodní vody.  To vše v příznivých cenových relacích.
Konkrétní typy a rozměry najdete v elektronickém katalogu na webových stránkách www.biowa.cz
Pokud by vám nevyhovovaly typizované rozměry jímek, je možné vyrobit ji dle požadavku a přání zákazníka. CENA SE PŘESTO NENAVÝŠÍ.

Ke všem jímkám dodává společnost i příslušná čerpadla.

Samonosné jímky a žumpy – kruhové (vyráběné na základě statických výpočtů)
Jímky jsou vodotěsné. Vyrábí se jako uzavřená plastová nádrž svařená z extrudovaného polypropylenu. Napojení jímky na kanalizaci je potrubím DN 110 – 160. Jímka je opatřena vstupní šachtou obvykle 600/200 mm, s vyztužovacími pásy, vzpěrami a žebry.
Provoz a obsluha se omezuje na kontrolu množství usazeného kalu a jeho pravidelného vyvážení. Jímka je pochůzná, samonosná za podmínek vyloučení výskytu spodní vody, je osazena v zeleném pásmu – mimo komunikační trasy, 1m od základu staveb a vyloučení jakéhokoliv jiného zatížení kromě zásypové zeminy.
Výrobce  – firma BIOWA – zajišťuje vodotěsnost jímky podle CSN 750905.Ke každé šachtě je vystaven ATEST VODOTĚSNOSTI. Šachty jsou dimenzovány s životností 25 let na zatížení vlastní hmotností, hydraulickým tlakem vody v nádrži a zatížení zemním tlakem.


Jak na dešťovou vodu – akumulace i vsakování
Speciální podmnožinou jímek jsou nádrže na dešťovou vodu.  Ta se místo vody pitné uplatní především u praní prádla, splachování WC, zalévání zahrady, úklidu atd.  Výhodou je až 50% úspora pitné vody…
Firma BIOWA k těmto nádržím nabízí i speciální filtrační koš. Je určen pro zachycení nečistot při vtoku dešťové vody do jímky.  Díky němu dostává zákazník čistou přírodní vodu bez chemikálií. Údržba koše spočívá jen v kontrole a čištění – tj. odstranění nečistot jako je listí a větvičky. Časová frekvence je individuální…

Pokud nechcete dešťovou vodu využívat, můžete je svést dešťovými svody přímo do vsakovacích modulů – firma BIOWA nabízí vsakovací tunely a bloky GARANTIA. Jedná se o jednoduché řešení, když není povolen odtok dešťové vody do kanalizace. A též je možno tyto bloky použít jako bezpečnostní přepad z akumulační nádrže.

Společnost Biowa dodává nejen jímky, ale vyrábí a dodává i čistírny odpadních vod, septiky, nádrže na dešťovou vodu, lapače tuků, kanalizační šachty, vodoměrné šachty, čerpací šachty, poklopy a bazény…


Více informací: http://www.biowa.cz/

biowa@seznam.cz

 

Související příspěvky

Potřebujete desky na novou podlahu, ale nechcete  dřevotřísku?

redakce

Nová výbava koupelny! Výprodej vám navíc ušetří peníze

redakce

Michelské zahrady – jeden z nejvydařenějších projektů v Praze

redakce