BYT

Kombinovaná sauna: finská sauna a infrasauna v jednom

Sauna je tím správným řešením, pokud se cítíte často unavení a bez nálady. Posílí váš imunitní systém, odplaví vám z těla škodliviny a z hlavy negativní energii a stres. Přemýšleli jste již o tom, že se na letošní saunovací sezónu vybavíte domácí saunou? Pokud se nemůžete rozhodnout pro konkrétní typ, nebo mají jednotliví členové vaší rodiny odlišné potřeby, pak zvažte pořízení sauny kombinované.

Čím dál tím více lidí nachází oblibu v saunování, které při pravidelném opakování prokazatelně zoceluje zdraví a na lidský organismus působí bez nadsázky blahodárně. Nejsnazším způsobem, jak si dopřávat tuto terapii skutečně pravidelně, je pořídit si saunu domů. Na výběr je hned několik typů.

Oblíbená finská sauna – zapovězená kardiakům a astmatikům

Nejdelší tradici má finská sauna, která je vytápěna rozžhavenými kameny, které se občas přelijí studenou vodou, čímž se zvýší vlhkost vzduchu. Právě možnost nárazového zvyšování vlhkosti vzduchu patří k nejoblíbenějším charakteristikám tohoto typu sauny vycházející ze severské tradice saunování. Finská sauna však není vhodná pro každého – ze zdravotních důvodů by se jí měli vyhnout například kardiaci či astmatici.

Infrasauna – nová generace saun vhodná pro každého

Na zcela odlišném principu než běžné sauny fungují infračervené kabiny. Infrasauny skýtají svým uživatelům saunovací komfort už při nízké provozní teplotě a jsou proto výbornou náhražkou klasické sauny pro ty, kteří ji z jakéhokoliv důvodu nechtějí nebo ze zdravotních důvodů ani nemohou využívat. Protože účinkuje při nižší teplotě než běžná sauna a rychleji se předehřeje, má výrazně nižší provozní náklady a je tedy vhodnější pro domácí použití než klasická sauna.

Kombinovaná sauna – finská sauna, infrasauna i solná terapie

Vzhledem k tomu, že se v dnešní době oblast saunování rozvíjí a na trhu je široký výběr typů saun, je na každém člověku vybrat si z nabídky to, co jeho zdravotnímu stavu nejvíce prospívá a vyhovuje. Co ale dělat v případě, že mají jednotliví členové rodiny odlišný názor, případně je v rodině někdo se zdravotním omezením? I pro tyto situace byla vynalezena tak zvaná kombinovaná sauna – v jejím prostoru je možný jak souběžný, tak samostatný provoz technologií finské sauny a infrasauny, navíc s možností doplnění o solnou terapii.

Kombinovaná sauna tak zaručí spokojenost všech členů rodiny a to i bez nutnosti dělat ústupky či kompromisy. Kromě domácností ji lze samozřejmě nainstalovat také do veřejných provozů, například do sportovních a relaxačních center či hotelů. V návaznosti na potřeby klienta a jeho prostorové možnosti může padnout volba na kombinovanou saunu v suché, nebo mokré variantě.

Příklad využití kombinované sauny

Zvláště oblíbená je kombinace systému finské sauny a infrasauny u suché varianty, protože dochází jak k povrchovému, tak díky infrasystému i k hloubkovému rehabilitačnímu prohřátí, k vysoké potivosti a zároveň k prodloužení doby pobytu v sauně přibližně až na dvacet minut. Saunování v této kombinaci přináší našemu organismu optimální detoxikaci a umožňuje i závěrečnou ochlazovací koupel. Při použití obou systémů zároveň v suché variantě se nastaví saunová kamna na 70 – 75 °C a souběžně je zapnutý infrasystém. Rozmezí teplot při paralelním použití obou systémů v mokré variantě kombinované sauny je pak nejčastěji 55 – 80 °C.

Při výběru kombinované sauny dbejte v každém případě na kvalitu infrazářičů a infrapanelů. Na trhu se totiž objevují různé průmyslové formy s vysokou hladinou elektrosmogu a s nekvalitním povrchem (fólie, omítková vrstva, kovové trubice apod.). Při zahřátí produkují látky, které jsou pro lidský organismus škodlivé.

Špičkou na českém trhu v oblasti výroby saun je společnost Vital Trend, která nabízí velmi kvalitní sauny všech zmíněných typů v široké škále provedení a materiálů. Náročnějším zákazníkům postaví odborníci Vital Trendu saunu na míru přesně podle zadaných parametrů.

www.sauny-vital.cz

Související příspěvky

Sedací pytle mohou mít velmi elegantní podoby!

redakce

Závěsy do bytu? Rozhodně ano!

redakce

„Matrace +postel zdarma (nejen na chatu)“

redakce