Search

Povlečení pro moderní domácnost

Na kvalitu spánku má velký vliv vybavení a vzhled ložnice, přičemž ložní povlečení hraje také velkou roli. Podobně jako u většiny zboží v dnešní době, nabídka je neuvěřitelně široká a je z čeho vybírat. Mnoho rozměrů, materiálů, barev a vzorů, až oči přecházejí. Vaše ložnice může být dokonale sladěná a není problém sehnat povlečení, ve kterém vám bude jako v bavlnce. Vlastně ne „jako“, protože bavlna stále zůstává hlavním materiálem, ale v mnoha moderních obměnách. Klasické bavlněné povlečení, které bez vyžehlení vypadá zmačkaně, už vás trápit nemusí, jeho nástupci jsou mnohem praktičtější.

 

Nakupujeme ložní povlečení

U ložního prádla jsou důležité především kvalita a stálobarevnost. Věděli jste, že spánkem strávíme přibližně třetinu života? Materiál, který se naší kůže během spánku dotýká, ovlivňuje naše zdraví i pohodu. Opravdu kvalitní povlečení vydrží mnoho let pravidelného používání i praní, tudíž taková investice se vyplatí. Dobrou volbou je poctivé české povlečení. Ano, zaměřit bychom se měli i na zemi původu – podobně jako u ostatního textilu totiž ten z vyspělých evropských zemí bývá svou kvalitou úplně někde jinde než výrobky z Asie. Nehledě na to, že určitě budete mít lepší pocit, když podpoříte tuzemské výrobce.

 

Léto versus zima

Většina lidí se v zimě ráda zahřeje a v létě naopak ochladí, výběr povlečení by tedy měl odpovídat ročnímu období a tomu, jak moc máme rádi teplo. K nejhřejivějším materiálům patří flanel spolu s mikroflanelem. Celoročně využijeme krepové povlečení, které má obrovskou výhodu – nemusí se žehlit díky přirozeně „pomačkanému“ vzhledu. Do luxusní ložnice se může dobře hodit třeba satén či damaškové povlečení.

 

Bavlna i v moderní době

Bavlněné povlečení rozhodně není třeba zatracovat, naopak. Většina materiálů má jako hlavní složku bavlnu. Sice jej budete muset vždy přežehlit, ale je příjemné na dotek, hodí se i do dětských postýlek a nestojí mnoho. Pro alergiky je výbornou volbou povlečení bambusové, jež působí dokonce antibakteriálně. Nezapomeňme ani na prostěradla, k nejoblíbenějším patří froté a jersey v napínací verzi.
Jeden komentář u “Povlečení pro moderní domácnost

  1. pusinka pusinka napsal:

    Krepové povlečení má velkou výhodu, ale vůbec se mi teda nelíbí =) Radši si dám práci a vyžehlim si, aby postel vypadala upraveně. Hrozně se mi líbí český ovlečení od Veby, škoda akorát, že stojí tolik…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *