Velké procento majitelů starších rodinných domů si až do konce prázdnin užívalo nadprůměrně horkého letního počasí mnohdy s tropickými teplotami. V horkém letním počasí se jen málokdo soustředil na práci a na rekonstrukce domu a raději si užíval léta, které bylo i podle statistiků nejteplejší za několik roků. Léto skončilo, přichází podzim a s ním samozřejmě výrazné snížení teplot a sychravé počasí. Jestli nechcete na podzim a v zimě ve svém domě utratit příliš mnoho peněz za vytápění, právě nyní je pravý čas zaměřit se na tepelné ztráty vašeho domu.
Zamezte teplu v úniku a udržte ho v interiéru
Tepelné ztráty znamenají pro většinu starších rodinných domů v zimním období největší problém. Teplo, které tak draze vyrobíte, se díky nedostatečným izolačním schopnostem stavební konstrukce dostává ven z místnosti téměř bez užitku. Je tak nutné uniklé teplo znovu nahrazovat novým teplem a tato situace se opakuje pořád dokola. Nemáte prostor na ušetření peněz. Kvůli stále stoupajícím cenám energií platíte za vytápění každý rok více peněz. Správným krokem je tedy realizovat alespoň jeden systém zateplení domů.
Jaký je vhodný, účinný a přitom finančně nenáročný?
Podle těchto parametrů vybírá způsob zateplení domu většina majitelů. Mělo by se jednat o nepříliš nákladnou technologii, ale zároveň o řešení, které bude mít vysokou účinnost. Dosáhnout těchto parametrů není vůbec jednoduché. Ovšem dají se najít i technologie a materiály, které tyto požadavky splňují. A dokonce se aplikují na místo v domě, kde dochází k největšímu množství tepelných ztrát – na půdách. Zateplení půd rodinných domů je rozhodně správným řešením, protože ohřátý vzduch od vytápění je lehčí a stoupá vzhůru. Zateplené půdy jej dokáží v místnostech udržet a tím šetří finance. Oproti zateplení fasády nebo výměně oken je zateplení půd mnohem levnější variantou.
Doporučujeme foukanou minerální izolaci!
A na závěr malý tip od redakce. Pokud se rozhodnete zateplit půdu svého rodinného domu, budete si na trhu moci vybrat z pestré nabídky materiálů a způsobů jejich aplikace nebo pokládky v prostoru půdy. Na půdách je z hlediska tepelně-izolačních vlastností nutné vytvořit souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, která bude nesléhavá, odolná proti vlhku, plísni, škůdcům i proti ohni. Přesně tyto parametry splňuje foukaná minerální izolace.
Detailní informace o foukané minerální izolaci a jejím využití na půdách najdete na www.foukaneizolace.cz.